Wigry Suwałki - Resovia Rzeszów 2:0

(wdr)
Grażvydas Mikulenas był nie do upilnowania dla graczy Resovii. Napastnik Wigier zdobył ósmego i dziewiątego gola w tym sezonie. Wojciech Drażba
Wigry Suwałki efektownie nadrobiły zaległości. Pokonały 2:0 Resovię Rzeszów

Dopiero w szóstym ligowym meczu obu drużyn Wigrom udało się pokonać Resovię Rzeszów. Suwalczanie pozbawili osłabionych brakiem najlepszych strzelców Dariusza Kantora i Sebastiana Hajduka przyjezdnych nadziei na zajęcie drugiego, premiowanego awansem miejsca.

- W naszym zasięgu jest już tylko trzecia lokata, ale pod warunkiem, że poprawimy skuteczność - przyznaje Marcin Jałocha, trener Resovii. - W Suwałkach zagraliśmy dobrze, ale tylko do pola karnego rywali - narzeka.

Jak się strzela gole, pokazał gościom Grażvydas Mikulenas. Litwin najpierw szczupakiem wykończył wrzutkę Patryka Gondka z rzutu wolnego. Po kilku minutach, także uderzeniem głową, wykorzystał piękne dośrodkowanie Adama Pomiana.

- Mikiego piłka szuka w polu karnym - mówi o podopiecznym i byłym koledze z boiska Donatas Vencevicius, trener Wigier. - Szkoda, że nie zaliczył w tym spotkaniu hat-tricka - dodaje.

Chwilę po zdobyciu drugiej bramki mający już 38-lat Mikulenas strzelił minimalnie obok słupka. Jeszcze lepszą okazję do podwyższenia wyniku tuż przed przerwą zmarnował Gondek, który zagotował się w sytuacji sam na sam z Marcinem Pietryką i uderzył piłkę zbyt lekko.

- Szkoda tych niewykorzystanych szans, które sprawiły, że druga połowa była strasznie nerwowa - uważa Vencevicius.

Ataki gości suwalczanie przerywali faulami. Żółtą kartkę, przez którą nie wystąpi w jutrzejszym meczu z Świtem zobaczył Kamil Lauryn. Dwukrotnie taki kartonik zobaczył Paweł Pianka i od 68. minuty Wigry grały w osłabieniu.

Resovia dwukrotnie mogła wykorzystać liczebną przewagę, ale strzały Marcina Juszkiewicza efektownie sparował Karol Salik. W rewanżu, w samej końcówce, wyśmienite okazje do powiększenia rozmiarów wygranej zaprzepaścili Krystian Słowicki i Tomasz Bobrowski.

Wyniki

Wigry Suwałki - Resovia Rzeszów 2:0 (2:0). Bramki: 1:0 - Mikulenas (18), 2:0 - Mikulenas (25).

Wigry: Salik - Tagil, Niewulis, Makarewicz, Pianka, Pomian (90. Bujnowski), Lauryn, Gondek (71. Statkievicius), Słowicki, Walicki (46. Kisiel), Mikulenas (90. Bobrowski).

Garbarnia Kraków - Wisła Puławy 1:2.

Program 29. kolejki

5-6 maja: Wigry - Świt Nowy Dwór Mazowiecki (sobota, godz. 19), Pelikan Łowicz - Stal Rzeszów, Puszcza Niepołomice - Garbarnia, Resovia - Pogoń Siedlce, Motor Lublin - Znicz Pruszków, Jeziorak Iława - Stal Stalowa Wola.

Mecz: KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Stomil Olsztyn nie zostanie rozegrany.

Pauzują: Okocimski Brzesko i Wisła.