II liga piłkarska: Freskovita Wysokie Mazowieckie - Wigry Suwałki 1:0

Wojciech Kobeszko (z lewej) zapewnił Freskovicie trzy punkty
Wojciech Kobeszko (z lewej) zapewnił Freskovicie trzy punkty Fot. Andrzej Zgiet
W derbach Podlasia lepsza okazała się Freskovita Wysokie Mazowieckie, która po golu Wojciecha Kobeszki pokonała na własnym boisku Wigry Suwałki 1:0.

Nie byliśmy zespołem gorszym od rywali, ale zabrakło nam trochę piłkarskiego szczęścia - mówi Zbigniew Kaczmarek, trener Wigier.

Nie wiadomo, jak potoczyłyby się losy spotkania, gdyby w 12. minucie znakomitą okazję zamienił na bramkę Kamil Lauryn. Napastnik gości miał przed sobą tylko bramkarza Artura Holewińskiego, ale zamiast zdecydować się na inne rozwiązanie, oddał słaby strzał z linii pola karnego.

Z biegiem czasu inicjatywę przejęli gospodarze i pod koniec pierwszej połowy po strzale Kobeszki objęli prowadzenie.

- Wojtek w ładny sposób zakończył zespołową akcję Arkadiusza Żaglewskiego i Tomasza Bzdęgi - relacjonuje Seweryn Sapiński, prezes "Mlecznych".

W drugiej połowie lepiej grały Wigry, ale nie stworzyły sobie zbyt wielu sytuacji do wyrównania. Najlepszej okazji nie wykorzystał Daniel Ołowniuk, którego strzał głową obronił Holewiński.

Wyniki

Freskovita Wysokie Mazowieckie - Wigry Suwałki 1:0 (1:0). Bramka: Kobeszko (41).
Freskovita: Holewiński - Kołłątaj, Czarnecki, Bartkiewicz, Trzaskalski, Zalewski, Żaglewski, Kołodziejczyk (77. Ksepka), Oświęcimka (60. Ambrożewicz), Bzdęga, Kobeszko (68. Jakuszewski).

Wigry: Żutautas - Kesler (84. Pomian), Rogoziński, Łapiński, Bajko, Drągowski, Lauryn (56. Ołowniuk), Danilczyk, Sadowski, Radzio (56. Chudziński), Świerzbiński.

LKS Nieciecza - OKS 1945 Olsztyn 6:1,
Kolejarz Stróże - Sokół Aleksandrów Łódzki 2:0.

Program 4. kolejki

15-16 sierpnia:
Hetman - Stal, Jastrzębie - Start, Sokół - Jeziorak, Concordia - Kolejarz, Okocimski - Przebój, Wigry - Pelikan, OKS Olsztyn - Freskovita, Świt - Nieciecza, Resovia - Olimpia.