II liga piłkarska: Freskovita na piątym miejscu w tabeli II ligi

Piłkarze Freskovity odnieśli efektowne zwycięstwo i są już na piątym miejscu w tabeli II ligi Fot. Anatol Chomicz
Freskovita Wysokie Mazowieckie po raz pierwszy zwyciężyła wiosną na obcym boisku, gromiąc Ponidzie Nidę Pińczów 4:0. Punkt z wyjazdu do Stróż przywiozły Wigry, które zremisowały bezbramkowo z Kolejarzem. Kolejnej klęski doznał ŁKS Łomża, który uległ Pelikanowi Łowicz aż 0:7.

Zwycięstwo "Mlecznych" pozwoliło zmniejszyć stratę do drużyn z czołówki. Od drugiego miejsca, premiowanego bezpośrednim awansem do I ligi, dzieli ich tylko pięć punktów.

- Bardzo cieszymy się z efektownej wygranej. Udowodniliśmy, że na wyjeździe też można zagrać ładnie i co najważniejsze, skutecznie - mówi Piotr Zajączkowski, trener Freskovity.

Mimo przewagi goście zdobyli bramkę dopiero w 33. minucie. Do dośrodkowanej z rzutu rożnego piłki wyskoczył Adrian Bartkiewicz i głową pokonał bramkarza rywali, Konrada Majcherczyka.

Golkiper gospodarzy kilka minut później popełnił błąd, z którego skorzystał Paweł Galiński i było 2:0. Po przerwie "Mleczni" wciąż mieli przewagę, którą udokumentowali trafieniami Dzidosław Żuberek i Karol Janik.

Nie trafił z kilku metrów

Mieszane uczucia po meczu z Kolejarzem mają Wigry, bo mogły pokusić się o zwycięstwo.

- W pierwszej połowie należał się nam rzut karny za faul na Kamilu Laurynie, a w samej końcówce, po dokładnym dograniu Daniela Ołowniuka, Piotr Rybkiewicz z siedmiu metrów posłał piłkę nad poprzeczką - opowiada Zbigniew Kaczmarek, trener Wigier.

Mecz nie stał na wysokim poziomie, ale był wyrównany i zacięty. Do przerwy jedyny celny strzał na bramkę gości oddał Robert Drąg.

Remis nikogo nie krzywdzi

Po zmianie stron optyczną przewagę miał Kolejarz, ale nic z niej nie wynikało. Prosto w Karola Salika uderzali Tomasz Księżyc, Krzysztof Lipecki i Dawid Basta, a w 62. minucie po strzale Dariusza Frankiewicza, suwalskiego bramkarza wyręczyła poprzeczka.

- Cały zespół zagrał dobrze, zasłużyliśmy na remis - przekonuje trener Kaczmarek. - W wyjazdowym meczu z tak trudnym rywalem jest to korzystny wynik - podsumowuje.

Wyniki 26. kolejki
Ponidzie Nida Pińczów - Freskovita Wysokie Mazowieckie 0:4 (0:2). Bramki: 0:1 - Bartkiewicz (33), 0:2 - Galiński (40), 0:3 - Żuberek (53), 0:4 - Janik (64).
Freskovita: Sandomierski - Bartkiewicz, Jurkowski, Kołłątaj, Galiński, Karwacki (60. Janik), Zalewski, Jakuszewski, Kołodziejczyk (63. Kobeszko), Żuberek, Bzdęga (75. Trzaskalski).
Kolejarz Stróże - Wigry Suwałki 0:0.
Wigry: Salik - Bucholc, Rogoziński, Niewulis, Bajko, Makuszewski, Rybkiewicz, Danilczyk (59. Drągowski), Lauryn (68. Ołowniuk), Kowalski, Świerzbiński (76. Radzio).
ŁKS Łomża - Pelikan Łowicz 0:7 (0:2). Bramki: 0:1 - Piosik (3), 0:2 - Pastuszka (44), 0:3 - Mójta (54), 0:4 - Mójta (63), 0:5 - Grzelczak (76), 0:6 - Sut (83), 0:7 - Grzelczak (85).
ŁKS: Kuzia - Żelechowski, Możarowski (66. Płatuński), Urban, Dembski, Antolak, Trzaska, Mateusz Sowa (46. Maciej Sowa), Cychol, Walendziewski, Laskowski.
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Przebój Wolbrom 2:0, OKS 1945 Olsztyn - Górnik Wieliczka 0:1, Stal Poniatowa - Okocimski Brzesko 2:1, Start Otwock - Concordia Piotrków Trybunalski 0:0, Jeziorak Iława - Sokół Aleksandrów Łódzki 2:1, Hetman Zamość - Sandecja Nowy Sącz 0:1.

Program 27. kolejki
25-26 kwietnia: Kolejarz - OKS Olsztyn, Wigry - ŁKS, Pelikan - KSZO, Przebój - Hetman, Sandecja - Jeziorak, Sokół - Start, Concordia - Ponidzie, Freskovita - Stal, Okocimski - Górnik.