Keeza Klasa Okręgowa. Gra się do końca i pokazał to lider z Krynek. Sparta Augustów mocno dołuje

LZS Krynki umocnił się na czele tabeli Keeza Klasy Okręgowej
LZS Krynki umocnił się na czele tabeli Keeza Klasy Okręgowej Urszula Łobaczewska
Dopiero w czwartej minucie doliczonego czasu gry liderujący w podlaskiej okręgówce LZS Krynki zapewnił sobie skromne zwycięstwo 1:0 w Sejnach z Pomorzanką. To, że gra się do końca, pokazały też Orlęta Czyżew, które pokonały 2:0 Konar Korę Korycin. Od podium coraz bardziej oddala się Sparta Augustów, po niespodziewanej porażce 1:3 w Stawiskach.

- W Sejnach gra się ciężko i chociaż mieliśmy przewagę, to nie potrafiliśmy strzelić gola, aż do końcowych momentów meczu. Ale nie traciliśmy nadziei i w końcu się udało wreszcie trafić do siatki - komentuje trener LZS-u Krynki Jan Łotysz.

W 94. minucie doszło do zamieszania w polu karnym Pomorzanki. Piłka najpierw trafiła w poprzeczkę, goście ponowili atak i Maciej Jurczenia posłał ją do siatki, dając swojej drużynie cenne zwycięstwo.

Dopiero w końcowych fragmentach spotkania z beniaminkiem z Korycina wygraną zapewniły sobie też atakujące czołówkę Orlęta. W 88. minucie na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Łukasz Perkowski, a wygraną przypieczętował przepięknym strzałem z rzutu wolnego Adrian Boguszewski.

Innym ekipom z podium też nie było łatwo. Hetman Skłodowscy Tykocin musiał zadowolić się remisem 1:1 z Rudnią Zabłudów, a GKS Gródek minimalnie wygrał u siebie 1:0 z zamykającym tabelę Hetmanem Białystok.

Keeza Klasa Okręgowa. Sparta w tarapatach

Trzeciej porażki z rzędu doznała Sparta, tym razem 1:3 w Stawiskach.

- Mamy sporo problemów kadrowych i w każdym meczu gramy pięcioma, czy nawet sześcioma zawodnikami w wieku 17 i 18 lat. Do tego nie pomaga nam bramkarz, którego konto obciąża większość traconych goli i stąd te przegrane - ocenia szkoleniowiec ekipy z Augustowa Rafał Harasim.

W środę - 3 maja, nadrobione zostaną ligowe zaległości. O godz. 17 Stawiski zagrają z Pomorzanką, a MKS Pogoń Łapy - z Bocianem Boćki.

WYNIKI 23. KOLEJKI

• Hetman Skłodowscy Tykocin - Rudnia Zabłudów 1:1 (1:0). Bramki: 1:0 - Dudziński (3), 1:1 - Zimnoch (89).
  • Pomorzanka Sejny - LZS Krynki 0:1 (0:0). Bramka: 0:1 - Jurczenia (90).
  • Orlęta Czyżew - Konar Kora Korycin 2:0 (0:0). Bramki: 1:0 - Perkowski (88), 2:0 - Boguszewski (90).
  • MKS Mielnik - Bocian Boćki 0:2 (0:0). Bramki: 0:1 - Sędziak (53), 0:2 - Sędziak (90).
  • GKS Gródek - Hetman Białystok 1:0 (0:0). Bramka: 1:0 - Andruszko (47).
  • Puszcza Hajnówka - MKS Pogoń Łapy 3:4 (2:3). Bramki dla Pogoni: J. Kulwicki (6), Stypułkowski - dwie (42, 45), Kułakowski (47).
  • GKS Stawiski - Sparta Augustów 3:1 (2:1). Bramka dla Sparty: Salik (21).
  • Mecz: Sokół 1946 Sokółka - Piast Białystok został przełożony na 9 maja.