II liga koszykarzy: Tur rozbił Novum i jest w półfinale

Łukasz Kuczyński (w białym stroju) wystąpi w półfinale play-off II ligi
Łukasz Kuczyński (w białym stroju) wystąpi w półfinale play-off II ligi archiwum
Koszykarze Tura Bielsk Podlaski zagrają w półfinale play-off II ligi. Stało się tak po wygranej 111:84 w dedydującym meczu z Novum Lublin.

Po dwóch, dosyć wyrównanych starciach, był remis 1:1, ale w trzeciej potyczce nie było wątpliwości, kto jest lepszy. Tur rozbił Novum w puch, od początku do końca dominując bezdyskusyjnie.

Po 2. minutach bielszczanie prowadzili 6:0, a wkrótce potem 13:2. Znakomite otwarcie mieli Piotr Brzozowski i Mariusz Rapucha, ale i ich pozostali koledzy łatwo radzili sobie z rywalami i w ataku, i w obronie. Za wyjątkiem dwóch kilkudziesięciosekundowych przestojów, gospodarze cały czas powiększali przewagę

Novum ochota do stawiania oporu przeszła pod koniec 3. kwarty, kiedy przy stanie 69:59 dla Tura, trener Andrzej Sinielinikow wziął czas, po którym jego podopieczni rzucili siedem oczek z rzędu.

Szybko stało się jasne, że bielszczanie przekroczą granicę stu zdobytych punktów. Stało się to w 36. minucie, kiedy rzut wolny wykorzystał Łukasz KUcvzyński.

W półfinale Tur zmierzy się zz UMKS Kielce.