Hokej. ADH Białystok - Legion Warszawa 5:4

Snajper białostockiego ADH – Gustav Lund imponuje skutecznością. Szwed strzelił w dwóch ostatnich meczach aż pięć goli. Wojciech Wojtkielewicz
Hokej na lodzie. Amatorski zespół ADH Białystok pokonał Legion Warszawa 5:4 i przegrał z Bydgoskim Hokejem 1:2 w drugim turnieju Hokejowej Ligi Open, rozegranym na lodowisku białostockiego MOSiR.

- Jesteśmy zadowoleni z pierwszego zwycięstwa w rozgrywkach, ale jest też mały niedosyt, bo rywale z Bydgoszczy byli w naszym zasięgu - mówi Adam Korenkiewicz, bramkarz białostockiego ADH.

Podlasianom bardzo zależało na rehabilitacji za porażki poniesione przed miesiącem podczas inauguracyjnego turnieju. Zadanie wydawało się bardzo trudne, bowiem do naszego miasta przyjechały dwa najsilniejsze zespoły poprzedniego sezonu.

W pierwszym spotkaniu białostoczanie zmierzyli się z wicemistrzem HLO - Bydgoskim Hokejem.

- Przeciwnicy wcześniej grali zaległy mecz z Warsaw Capitals i liczyliśmy, że będą zmęczeni. Nic z tych rzeczy, bowiem fizycznie wyglądali bardzo dobrze - opowiada Korenkiewicz.

Gospodarze, za sprawą Szweda Gustava Lunda, objęli prowadzenie w pierwszej tercji, jednak bydgoszczanie doprowadzili do remisu. Losy spotkania rozstrzygnęły się w ostatniej minucie, kiedy rywale zdobyli bramkę na wagę trzech punktów.

- Czekaliśmy już na koniec i chyba to nas zgubiło - tłumaczy bramkarz ADH, który w trzeciej kwarcie obronił m.in. rzut karny.
Na szczęście pechowa porażka nie załamała białostoczan, którzy dzień później podejmowali mistrzów ligi - Legion. Chociaż stołeczny zespół w obecnych rozgrywkach jest osłabiony, to i tak był przed meczem faworytem.

- Staraliśmy się odciąć od podobnych myśli. Chcieliśmy też zapomnieć o wcześniejszym meczu z Bydgoszczą. Wyszliśmy na lód, żeby robić swoje - mówi Korenkiewicz.

Efekty były znakomite. Błyszczał przede wszystkim snajper ADH - Lund, który zdobył cztery z pięciu bramek. Jedno trafienie dodał Adam Wojciula i skończyło się wygraną 5:4.

Kolejny turniej z udziałem hokeistów ADH zostanie rozegrany za dwa tygodnie w Łodzi.