Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gmina Białystok sprzedaje auta porzucone przez kierowców. Honda, toyota, mercedes, BMW. Ale trzeba kupić wszystkie 32 auta [05.08.2020]

OPRAC.: Tomasz Maleta
Licytacja publiczna odbędzie się 5 sierpnia 2020 r. o godz. 10 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Białymstoku, Kamiennej 17, pok. 008. W informacji publicznej o przetargu podana jest wartość pojedynczych samochodów, jak i całej floty oraz numery rejestracyjne.
Licytacja publiczna odbędzie się 5 sierpnia 2020 r. o godz. 10 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Białymstoku, Kamiennej 17, pok. 008. W informacji publicznej o przetargu podana jest wartość pojedynczych samochodów, jak i całej floty oraz numery rejestracyjne. Wojciech Wojtkielewicz
Hondy, volvo, toyotę, audi, a nawet skuter można nabyć prawie za bezcen. Większość już pierwszą młodość, a nawet trzecią ma dawno za sobą, ale może komuś się przydadzą, choćby na części. Gmina Białystok kolejny raz wystawia na licytację pojazdy, o których właściciele zapomnieli i porzucili na ulicach.

Łącznie to 32 pojazdy. Powołany do wyceny przedmiotowej ruchomości rzeczoznawca ustalił wartość wszystkich pojazdów na 11.913,33 zł netto, tj. 14 653,40 zł brutto (VAT 23%). Ponieważ jest to drugi przetarg, bo w pierwszym nikt się nie zgłosił, cena wywołania wynosi połowę wartości szacunkowej, czyli 7 326,70 zł brutto. Jest to cena za całą flotę, nie można wylicytować pojedynczego auta.

Wystawione na licytację auta można zobaczyć oraz zapoznać się ze szczegółami wyceny ruchomości dokonanej przez rzeczoznawcę na parkingu strzeżonym w miejscowości Kolonia Koplany 35, k. Białegostoku w dn. 03 i 04 sierpnia 2020 r. w godz. 10. - 13. Szczegółowe informacje na temat przedmiotu sprzedaży dostępne są pod numerem telefonu: 85 879 7210 w referacie utrzymania czystości i porządku departamentu gospodarki komunalnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

Zobacz:Estakada, ekspresówki, wiadukty. Zobacz najważniejsze drogowe inwestycje w woj. podlaskim Lipiec 2020

Pojazdy wystawione na licytację porzucili, z różnych względów, na ulicach Białegostoku kierowcy. Jest on przez 6 miesięcy powiadamiany, aby zabrał auto. Jeśli tego nie uczyni w tym terminie, to znaczy. że się wyzbywa się własności, która z mocy ustawy przechodzi na własność gminy. Później i tak ona dochodzi zwrotu kosztów usunięcia auta oraz kosztów jego przechowywania. Pojazdy muszą być przechowywane na parkingu strzeżonym, co dodatkowo podnosi koszty ponoszone przez gminę. Odzyskuje je na mocy postępowania administracyjnego.

Auta wystawione przez urząd miejski na sierpniową licytację mają wartość złomową. Ich nabywca zobowiązany jest do dostarczenia zaświadczeń o demontażu pojazdów w terminie do 2 miesięcy od daty ich nabycia.

Czytaj też:Węzeł intermodalny nie ma szczęścia

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nordic walking, ulubiony sport seniorów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny