MKTG SR - pasek na kartach artykułów

GAZ-SYSTEM S.A. przekazał ponad pół miliona złotych na wyposażenie pracowni szkolnych. „Wspólnie możemy więcej”

Red.
Wideo
od 16 lat
31 sierpnia 2023 r. w warszawskiej siedzibie GAZ-SYSTEM odbyła się uroczystość wręczenia przedstawicielom gmin i szkół czeków w wysokości 19 tys. złotych w ramach IV edycji programu „GAZ-SYSTEM dla Edukacji”. Łącznie spółka przekazała ponad 550 tys. złotych. – Jesteśmy odpowiedzialni społecznie, dlatego dzielimy się tym, co zarabiamy ze społecznościami lokalnymi, w których funkcjonujemy – powiedział nam Marcin Chludziński, prezes GAZ-System S.A.

Spis treści

„GAZ-SYSTEM dla Edukacji”. Firma przekazała ponad pół miliona złotych na wsparcie szkół

31 sierpnia 2023 r. odbyła się uroczystość wręczenia przedstawicielom gmin i szkół czeków w wysokości 19 tys. złotych w ramach programu „GAZ-SYSTEM dla Edukacji”. Łącznie spółka przekazała w ramach IV edycji programu 551 tys. złotych.

– Szkoły, które wsparliśmy, otrzymały po około 19 tys. zł i dotyczy to łącznie kilkudziesięciu szkół, co daje nam dość sporą liczbę – tłumaczy w rozmowie ze Strefą Biznesu Marcin Chludziński, prezes GAZ-System S.A. – Dla szkoły jest to duża kwota, która wesprze szkołę i da jej większą możliwość działania edukacyjnego – dodał.

GAZ-SYSTEM aktywnie angażuje się w działania społeczne w gminach, w których eksploatuje krajową sieć przesyłową gazociągów oraz prowadzi inwestycje.
GAZ-SYSTEM aktywnie angażuje się w działania społeczne w gminach, w których eksploatuje krajową sieć przesyłową gazociągów oraz prowadzi inwestycje. MB? Polska Press

– Staramy się wspierać szkoły, jeśli chodzi o ich wyposażenie pracowni fizycznych, chemicznych, ale także hal sportowych – stwierdził Chludziński. – Jesteśmy odpowiedzialni społecznie, dlatego dzielimy się tym, co zarabiamy ze społecznościami lokalnymi, w których funkcjonujemy – dodał.

– Gdybyśmy mieli większe pieniądze, oczywiście wsparlibyśmy szkoły w większym zakresie. Jednak nie jest tak, że „nasz worek jest bez dna”, ale każdego roku staramy się wygospodarować jak najwięcej pieniędzy na wsparcie szkół, na wsparcie Ochotniczych Straży Pożarnych, na wsparcie inicjatyw kulturalnych w miejscach, w których funkcjonujemy – wymieniał i dodał, że jeśli firma zarabia, ma obowiązek dbać o społeczność lokalną, w której funkcjonuje.

Chludziński nie ukrywa, że pierwszą funkcją każdego biznesu jest generowanie zysku dla właściciela, ale jeśli ten zysk jest generowany także dzięki społecznościom lokalnym, w których jesteśmy obecni, to zawsze „tym zyskiem w sposób optymalny można się podzielić” w ramach odpowiedzialności społecznej firmy.

Dobre partnerstwo ze społecznościami lokalnymi

– Ostatnio odbyłam wizytę w Wielkiej Brytanii, gdzie powstaje największa elektrownia jądrowa w Europie, gdzie bardzo mocno podkreślano dobre partnerstwo z lokalnymi społecznościami – przyznała w rozmowie ze Strefą Biznesu minister Anna Łukaszewska-Trzeciakowska, Pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej, która objęła patronatem ten program. – To partnerstwo, ta przyjaźń, wzajemny szacunek i kooperacja, to nie tylko społeczna odpowiedzialność biznesu, ale to jest bezpieczeństwo nas wszystkich – podkreśliła.

Jak podkreśliła, zeszły rok „więcej uwagi nas wszystkich skierował na energetykę”, co jej zdaniem jest dobre, ponieważ, jak podkreśliła – potrzebujemy ogromnych inwestycji, żeby zmienić miks energetyczny. – Te inwestycje docelowo dużo nam dadzą, ale w czasie, kiedy są dokonywane, tworzą wyzwania – mówiła. – Każdy plac budowy to wyzwanie. Nie poradzimy sobie z tym zadaniem bez pieniędzy, które są już na ten cel zabezpieczone, bez dobrych strategii, które też mamy, ale też bez współpracy z lokalną społecznością – podkreśliła Łukaszewska-Trzeciakowska.

Pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej podkreśliła, że bez społeczności lokalnej, bez szkół nie poradzimy sobie z tym wyzwaniem. – Wspólnie możemy więcej – podsumowała.

„GAZ-SYSTEM dla Edukacji”. Co to za program?

GAZ-SYSTEM S.A. aktywnie angażuje się w działania społeczne w gminach, w których eksploatuje krajową sieć przesyłową gazociągów oraz prowadzi inwestycje strategiczne zapewniające bezpieczeństwo energetycznego Polski.

Tegoroczna edycja programu, obejmuje szkoły w 29 gminach, w których GAZ-SYSTEM prowadzi działalność: Kozienice, Głowaczów, Przelewice, Pyrzyce, Kozielice, Bielice, Gryfino, Odolanów, Koniusza, Kocmyrzów-Luborzyca, Słomniki, Celestynów, Karczew, Stanisławów, Wiązowna, Końskowola, Sadkowice, Grudziądz, Lubicz, Płużnica, Raciążek, Lubanie, Kwidzyn, Rybnik, Sławków, Chełmek, Jaworzno, Lubraniec oraz Świnoujście.

W poprzednich latach na trzy edycje programu „GAZ-SYSTEM dla Edukacji” spółka przeznaczyła łącznie 1 770 000 zł. Patronat nad programem objęło także Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny