Futsal. Porażka ze sześć punktów. Jagiellonia przegrała z Eurobusem Przemyśl 2:6

Jagiellonia Białystok przegrała z Eurobusem Przemyśl 2:6
Jagiellonia Białystok przegrała z Eurobusem Przemyśl 2:6 Urszula Łobaczewska
Mecz z udziałem drużyn sąsiadujących w tabeli często nazywany jest spotkaniem o "sześć" punktów. Zwycięzcy łapią oddech w walce o utrzymanie się, a przegrani pogrążają się w dołach tabeli. Taki mecz miał miejsce w niedzielę w futsalowej ekstraklsie. Niestety, Jagiellonia przegrała z Eurobusem Przemyśl 2:6.

Meczem z beniaminkiem Eurobusem Przemyśl Jagiellonia Białystok rozpoczęła rundę rewanżową w futsalowej ekstraklasie. Obie drużyny mocno postawiły na obronę. Jako pierwsi bramkę zdobyli goście. Bruninho wykorzystał dokładne podanie od kolegi z zespołu i wyprowadził drużynę z Przemyśla na prowadzenie. Gospodarze wyrównali w 19 minucie. Po strzale Grzegorza Makala, po którym piłka wylądowała na słupku bramki gości, skuteczną dobitką popisał się Jakub Kozłowski.

W drugiej połowie, w 23 minucie Eurobus wyszedł na prowadzenie po golu Sebastiana Pawlaka. Na 3:1 podwyższył Brazylijczyk z włoskim paszportem Jonatan Machado. Kontaktowe trafienie gospodarze zaliczyli po samobóju strzelcy pierwszego gola Bruninho. Niestety była to ostatnia bramka Jagiellonii w tym meczu.

Białostoczanie wykorzystali limit przewinień i aż czterokrotnie goście dostali szansę na zdobycie goli po przedłużonych rzutach karnych. Dwa z nich wykorzystali po strzałach Machado. Szóstą bramkę Jagiellonia straciła po samobójczym zagraniu Grzegorza Haraburdy.

Już w środę, 10 stycznia Jagiellończyków czeka kolejny mecz z innym beniaminkiem We-Met Futsal Club Kamienica Królewska. Początek spotkania o godz. 20.

Jagiellonia Białystok – Eurobus Przemyśl 2:6 (1:1)
Bramki: Jakub Kozłowski 19, Bruninho 32 (samobójcza) - Bruninho 12, Sebastian Pawlak 23, Jonatan Machado 31, 33, 35, Grzegorz Haraburda 40 (s)