Futsal. Orzeł obnażył błędy defensywne białostockich futsalistów. Grupa mistrzowska oddala się od MOKS

Jakub Laskowski
Futsaliści MOKS wrócili z terenu beniaminka z bagażem pięciu bramek
Futsaliści MOKS wrócili z terenu beniaminka z bagażem pięciu bramek Wojciech Wojtkielewicz
Zawodnicy MOKS Słoneczny Stok Białystok nie będą dobrze wspominać wyprawy do hali Orła Jelcz-Laskowice. Podlasianie w 18. kolejce ekstraklasy ulegli beniaminkowi 0:5.

Słoneczni przyzwyczaili kibiców do ofensywnej gry, ale w spotkaniach z Orłem z trudem przychodzi im zdobywanie bramek. Na Dolnym Śląsku bardzo widoczny był brak pauzującego za kartki Witalija Lisniczenki. MOKS bez ukraińskiego atakującego nie radził sobie z defensywnymi zasiekami gospodarzy.

- Kluczowa okazał się pierwsza połowa, w której stwarzaliśmy sytuacje, ale nie przekładało się to na gole. Ponadto traciliśmy bramki po własnych błędach. Do przerwy popełniliśmy dwie takie pomyłki i w dalszej fazie nie byliśmy w stanie tego odrobić - mówi grający trener białostoczan Adrian Citko.

Porażka z wiceliderem sprawiła, że Słoneczni oddalili się od szóstego miejsca gwarantującego grę w grupie mistrzowskiej. W następnej serii gier białostoccy futsaliści zagrają u siebie z Gattą Active Zduńska Wola i w tej potyczce nie będą faworytem.

Wyniki 16. kolejki

Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice - MOKS Słoneczny Stok Białystok 5:0 (2:0). Bramki: 1:0 - Walty (4), 2:0 - Hatakeyama (16), 3:0 - Wojciechowski (23), 4:0 - Walty (25), 5:0 - Wojciechowski (40).

MOKS: Jendruczek - Lisowski, Citko, Firańczyk, Maciąg oraz Kożuszkiewicz, Łukasiewicz, Osypiuk, Grabowski.