Futsal. FC Toruń - MOKS Słoneczny Stok Białystok 2:2. To niespodzianka, a jednak trudno się cieszyć

Słoneczni zremisowali i nie poprawili znacząco swojej sytuacji w tabeli
Słoneczni zremisowali i nie poprawili znacząco swojej sytuacji w tabeli Łukasz Matel
MOKS Słoneczny Stok Białystok zremisował na wyjeździe z FC Toruń 2:2 w meczu 22. kolejki futsalowej ekstraklasy. Punkt w hali wyżej notowanego rywala powinien cieszyć, ale podlaska ekipa wróciła rozczarowana.

- Trudno się cieszyć, kiedy mogliśmy to spotkanie wygrać. Częściowo możemy mieć pretensje do siebie, bo po objęciu prowadzenia mieliśmy kilka setek by podwyższyć prowadzenie i uspokoić mecz - relacjonuje grający trener Słonecznych Adrian Citko. - Za to w końcówce, już przy remisie 2:2, po ewidentnym faulu należał nam się przedłużony rzut karny. Niestety, sędziowie tego nie odgwizdali - dodaje szkoleniowiec, który za protesty przy tej sytuacji dostał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Wcześniej białostoczanie szybko wyszli na prowadzenie już w 3. minucie, kiedy składną akcję wykończył Kolumbijczyk Helver Tachack. Rywale wyrównali jeszcze przed przerwą, wykorzystując prostą stratę naszej drużyny, a wkrótce po zmianie stron objęli prowadzenie.

Remis uratował drugi z Kolumbijczyków w barwach Słonecznych - Cristian Neme dwie minuty przed końcem, kiedy goście wycofali bramkarza. A potem doszło do kontrowersyjnej sytuacji, w której arbitrzy nie dostrzegli ewidentnego- zdaniem Słonecznych - faulu i potyczka zakończyła się podziałem punktów.

WYNIKI 22. KOLEJKI
FC Toruń - MOKS Słoneczny Stok Białystok 2:2 (1:1).
Bramki: 0:1 - Tachack (3), 1:1 - Waszak (15), 2:1 - Mrówczyński (24), 2:2 - Neme (38).

Futsal Leszno - AZS UG Gdańsk 8:0, Górnik Polkowice - Rekord Bielsko-Biała 4:7, Dreman Opole Komprachcice- Constract Lubawa1:6, Legia Warszawa- Clearex Chorzów 4:4, LSSS Lębork - Futsal Team Brzeg 1;4, AZS UW Wilanów Warszawa - Red Dragons Pniewy 3:3, Red Devils Chojnice - Piast Gliwice 3:8.

1. Piast Gliwice 22 57 106-50
2. Rekord Bielsko-Biała 22 55 120-49
3. Constract Lubawa 22 53 115-55
4. Dreman Opole 22 46 85-63
5. Futsal Leszno 22 36 95-64
6. FC Toruń 22 35 68-72
7. AZS UW Wilanów 22 28 75-71
8. Legia Warszawa 22 27 65-70