Futbol amerykański. Lowlandersi walczyli, Polska przegrała

Karol Potaś
Tomasz Zubrycki (z lewej) zdobył przyłożenie z Węgrami, lecz nie dało to pierwszego zwycięstwa kadry Polski w tym roku. Zbiory prywatne
Tomasz Zubrycki z Lowlanders zdobył sześć punktów, ale to nie pomogło i Polska przegrała z Węgrami 22:23. Nasza reprezentacja zaliczyła już trzecią porażkę w tym roku.

- To dla nas wszystkich wielkie rozczarowanie, że przegraliśmy z Węgrami. Takich przeciwników musimy pokonywać - mówi Zubrycki, filar białostockich Lowlanders i reprezentacji Polski. - Czułem się dobrze i miałem wrażenie, że jestem dużo lepszy od zawodnika, który mnie kryje - dorzuca zawodnik.

Oprócz Zubryckiego, w spotkaniu w rozegranym w węgierskim Szekesfehervar meczu przeciwko Madziarom, Lowlanders reprezentowali: Łukasz Lewandowski, Damian Kołpak, Jakub Nowicki, Tomasz Żukowski i Damian Wesołowski.

Od początku meczu Polacy narzucili swój styl gry. Grali odpowiedzialnie w ofensywie i jeszcze lepiej w defensywie, co skutkowało wynikiem - po pierwszej połowie było 16:3. Po przerwie szkoleniowiec kadry Brad Arbon zmienił jednak część składu i straciliśmy całą przewagę.