Futbol amerykański: Lowlanders przegrali z ekipą Devils 6:22

(ted)
Białostoccy Lowlanders nie mogą podnieść się z kolan. Przegrali z ekipą Devils 6:22. Fot. Archiwum
Porażką zakończyła się wyprawa Lowlanders Białystok do Wrocławia. Podlasianie przegrali z miejscową ekipą Devils 6:22. Jedyne punkty dla ekipy z Białegostoku uzyskał Tomasz Żukowski.

Od początku meczu gospodarze narzucili swój rytm. Efektem tego było przyłożenie Diabłów w wykonaniu rozgrywającego bardzo dobre zawody, quartertbacka Jacka Szuszkiewicza. Gracz ten miał udział we wszystkich akcjach punktowych Devils.

W drugiej połowie miejscowi nie dali sobie wyrwać zwycięstwa. Po remisowej trzeciej kwarcie, w czwartej zespoły zdobyły po 6 punktów i to wrocławianie mogli się cieszyć z pierwszego w sezonie 2009 triumfu.

Lowlanders spadli na ostatnie miejsce w tabeli są jedynym zespołem, który w tym sezonie PLFA I nie zdobył żadnego punktu.

Devils Wrocław - Białystok Lowlanders 22:6 (8:0, 8:0, 0:0, 6:6).

I kwarta
8:0 przyłożenie Adama Laryego po 16-jardowej akcji po podaniu Jacka Szuszkiewicza (podwyższenie za dwa punkty Łukasz Kamiński)

II kwarta
16:0 przyłożenie Jacka Szuszkiewicza po 4-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Łukasz Kamiński)

IV kwarta
16:6 przyłożenie Tomasz Żukowskiego po 19-jardowej akcji po podaniu Damiana Kołpaka.
24:6 przyłożenie Patrycjusza Pałaca po 20-jardowej akcji po podaniu Jacka Szuszkiewicza