Freskovita Wysokie Mazowieckie - Sandecja Nowy Sącz 2:5. W środę kolejne sparingi.

Piłkarze Freskovity Wysokie Mazowieckie muszą jeszcze popracować nad defensywą, bo Sandecja Nowy Sącz strzeliła im w sparingu aż pięć goli Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Drugoligowa Freskovita Wysokie Mazowieckie przegrała w Gutowie Małym z czwartym zespołem I ligi Sandecją Nowy Sącz 2:5. Gole dla Mlecznych strzelili Michał Oświęcimska i Marcin Łukaszewski.

Porażka jest wysoka, ale nie robimy z tego tragedii. Przeciwnik był bardzo silny i w starciu z nim uwidoczniły się wszystkie błędy, jakie popełniliśmy - mówi Miroslav Copjak, trener Freskovity.

Ekipa z Wysokiego Mazowieckiego zagrała nieźle przez pierwsze pół godziny. Mleczni mieli przewagę w polu i nic nie zwiastowało, że sytuacja nagle się odwróci.

- Przez blisko 35 minut graliśmy fantastyczną piłkę. Chyba za bardzo uwierzyliśmy, że mecz jest pod kontrolą i stąd pomyłki defensywy - przyznaje Copjak.

W ciągu siedmiu minut rywale aż trzykrotnie zmusili do kapitulacji bramkarza Artura Holewińskiego.

- Sandecja oddała w tej połowie trzy strzały i padły trzy bramki - komentuje Copjak.

Na drugą połowę Mleczni zdołali się ponownie zmobilizować i w efekcie strzelili dwa gole. Pierwszy był dziełem Oświęcimki, który wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony. Kwadrans przed końcem meczu drugą bramkę zdobył Łukaszewski, który wykorzystał sytuację sam na sam z golkiperem. Niestety, obrona Podlasian wciąż grała źle i rywale z Nowego Sącza dwukrotnie trafili do siatki.

Znicz wystawił ich do wiatru

Mecz z Sandecją zakończył zgrupowanie Freskovity w Gutowie Małym. Piłkarze po powrocie dostali od trenera dwa dni wolnego i do zajęć wrócą dopiero w piątek. Nie wiadomo natomiast, kiedy zostanie rozegrany następny sparing.

- Mieliśmy zaplanowaną na sobotę grę kontrolną ze Zniczem Pruszków, ale chyba nie dojdzie do skutku. Podobno rywale znaleźli bardziej atrakcyjnego przeciwnika, jakim jest Polonia Warszawa - tłumaczy Copjak. - Mamy kilka dni i może działaczom uda się znaleźć jeszcze jakiegoś sparingpartnera - dodaje.

W środę kolejne sparingi

Inny podlaski drugoligowiec Wigry Suwałki zagra dziś w litewskim Mariampolu z zespołem z tamtejszej ekstraklasy - FK Tauras Taurage.

W Białymstoku natomiast na boisku MOSP formę sprawdzać będą trzecioligowa Pogoń Łapy i występująca w Młodej Ekstraklasie Jagiellonia Białystok. Początek meczu o godz. 16.

Wyniki

Freskovita Wysokie Mazowieckie - Sandecja Nowy Sącz 2:5 (0:3). Bramki: 0:1 - Urban (34), 0:2 - Bębenek (36), 0:3 - Gawęcki (41), 0:4 - S. Janik (51), 1:4 - Oświęcimka (56), 1:5 - Jonczyk (57), 2:5 - Łukaszewski (75).
Freskovita: Holewiński (60. Rakowiecki) - Bartkiewicz, Czarnecki (75. Kołłątaj), Zitka, Galiński, Kołodziejczyk (40. Łukasik), Jegliński, Filipek (46. Strózik), Trzaskalski (65. Ambrożewicz), Bzdęga (70. Łukaszewski), Oświęcimka.