Finały mistrzostw powiatu w piłce ręcznej w kategorii szkół podstawowych

(jankes)
Piłkarki ręczne z SP nr 6 w Hajnówce wygrały kategorię dziewcząt i awansowały do półfinału rozgrywek szkół podstawowych Fot. SP nr 6 Hajnówka
Piłka ręczna: Uczniowie podstawówek i gimnazjów chętnie grają w szczypiorniaka. Najlepsi awansowali do półfinałów w Bielsku Podlaskim.

Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 6 i chłopcy z SP 2 najlepiej grają w swojej kategorii wiekowej w piłkę ręczną. To oni zwyciężyli w rozgrywanych w szóstce finałach mistrzostw powiatu w piłce ręcznej w kategorii szkół podstawowych.

W zawodach uczestniczyły trzy drużyny dziewczęce i cztery chłopięce. Rozegrano siedem spotkań, w których wystąpiło 82 młodych piłkarzy i piłkarek ręcznych.

4. miejsce - SP 6 Hajnówka

Półfinały grupy południowej są rozegrane w Bielsku Podlaskim. Wczoraj grały drużyny dziewcząt, a dzisiaj swoje mecze mają chłopcy. Drużyny, które zajmą czołowe miejsca, w nagrodę otrzymują pamiątkowe statuetki.

Inaczej wygląda rozkład sił w piłce ręcznej wśród gimnazjalistów. W rozgrywanych w Zespole Szkół nr 3 w Hajnówce finałach zwyciężyły dziewczęta z PG 2 Hajnówka oraz chłopcy z PG Narew. W zawodach wzięło udział 98 zawodników i zawodniczek (3 drużyny dziewcząt i 5 drużyn chłopców).

Za miejsca 1-3 drużyny otrzymały pamiątkowe statuetki, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Hajnówce. Półfinały grupy południowej gimnazjów też odbędą się w Bielsku Podlaskim. Dziewczęta walczyć będą 3 grudnia, a chłopcy 6 grudnia.