Fedor Cernych obolały po meczu reprezentacji

Fedor Cernych dobrą postawę z meczów ligowych przełożył na występy w reprezentacji Litwy
Żółto-czerwoni powoli zjeżdżają się po meczach reprezentacji narodowych. Jako jeden z pierwszych do Białegostoku dotarł Fedor Cernych.

Reprezentant Litwy wystąpił w niedzielę w Wilnie przeciwko Słowenii i miał spory wkład w remis 2:2, strzelając pierwszego gola dla swojego zespołu. W 70. minucie opuścił jednak boisko z urazem, co mocno zaniepokoiło fanów białostockiego zespołu.

- Najbardziej ucierpiały moje żebra, w które dostałem trzy razy w ciągu pięciu minut. W pewnym momencie mnie zatkało i poprosiłem o zmianę. Na szczęście zdjęcie nie wykazało żadnego złamania. Mam nadzieję, że na mecz z Wisłą Kraków będę gotowy w stu procentach - mówi Cernych w rozmowie z portalem jagiellonia.pl.

Obowiązki reprezentacyjne mają już za sobą także Przemysław Mystkowski, Paweł Olszewski i Hubert Gostomski, którzy wystąpili w sporym wymiarze czasowym w towarzyskim dwumeczu kadry biało-czerwonych U-19 ze Słowenią (dwukrotnie padł wynik bezbramkowy).

Dziś jeszcze szansę gry w meczach reprezentacji dostanie czterech innych jagiellończyków. Damian Węglarz (kadra U-20, w meczu z Niemcami), Przemysław Frankowski i Jonatan Straus (kadra U-21, w meczu z Węgrami) oraz Konstantin Vassiljev. Ten ostatni wystąpi w barwach Estonii w wyjazdowym meczu o punkty eliminacji mistrzostw świata z Bośnią i Hercegowiną.