Ekstraklasa. Jagiellonia po raz dziewiąty! Piast bez gola w Białymstoku

tom
Ekstraklasa. Jagiellonia po raz dziewiąty! Piast bez gola w Białymstoku Anatol Chomicz
Ekstraklasa. W meczu 15. kolejki Ekstraklasy Jagiellonia Białystok wygrała z Piastem Gliwice 2:0. Gole dla "Jagi" strzelili Taras Romanczuk i Przemysław Frankowski.

Jagiellonia na chwilę obecną dysponuje najskuteczniejszą ofensywą w polskiej Ekstraklasie. Nikogo nie powinna więc dziwić postawa białostoczan, którzy już od pierwszej minuty ruszyli do ataku. Najbliżej otwarcia wyniku gospodarze byli w 8. minucie, kiedy precyzyjnym uderzeniem sprzed pola karnego popisał się Piotr Tomasik. Na miejscu był jednak Jakub Szmatuła, który wyciągnął się jak struna i odbił futbolówkę skierowaną w prawy dolny róg bramki. Zaledwie kilka minut później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzał głową oddał Ivan Runje, ale i w tej sytuacji golkiper Piasta pokazał swój bramkarski refleks. Kolejnym śmiałkiem, który postanowił sprawdzić dyspozycję Jakuba Szmatuły był jego były kolega z drużyny - Konstantin Vassiljev. Tym razem doświadczony bramkarz przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Gospodarze konsekwentnie wyprowadzali kolejne ataki, co przyniosło efekt w 33. minucie. Taras Romańczuk wykorzystał wówczas zamieszanie w polu karnym, obrócił się z piłką i posłał ją prosto do bramki. Gliwiczanie próbowali odpowiedzieć na straconą bramkę, jednak trudno było im się przebić przez najlepszą defensywę w lidze. Dodatkowo zadania nie ułatwiały im brak pomysłu i brak dokładności w poczynaniach. Jedną straconą bramkę w pierwszej części spotkania można więc uznać za najniższy wymiar kary.

Kwadrans przerwy nie obudził jednak gości z Gliwic, białostoczanie znów ruszyli do ataku. W 53. minucie arbiter podyktował rzut wolny dla Jagiellonii, a do piłki podszedł Piotr Tomasik, który w tym spotkaniu uderzał niezwykle celnie. Tym razem futbolówka przeleciała tuż nad murem i zatrzymała się na poprzeczce.

Mijały kolejne minuty, a w grze Piasta nie było widać znaczącej poprawy. Gliwiczanie próbowali podchodzić pod bramkę rywali, ale brakowało im pomysłu, a przede wszystkim - dokładności. Pomysłów nie brakowało natomiast Jagiellonii. Gospodarze próbowali przedostać się w pole karne przeciwników na różne sposoby. W 78. minucie ładną przekładanką zakończoną celnym strzałem popisał się Karol Świderski. Kilka minut później po rajdzie środkiem boiska na bramkę uderzył Piotr Tomasik. W obu przypadkach dobrą interwencją popisał się Jakub Szmatuła. W 89. minucie golkiper Piasta skapitulował jednak przed Przemysławem Frankowskim, który ustalił wynik spotkania.

Atrakcyjność meczu: 6/10
Piłkarz meczu: Taras Romanczuk

EKSTRAKLASA w GOL24

Najlepsze piłkarskie newsy - polub nas!

Materiał oryginalny: Ekstraklasa. Jagiellonia po raz dziewiąty! Piast bez gola w Białymstoku - Gol24