Dobry występ Boxingu. Złoto mają: Artur Pawełko, Maciej Gnoza, Michał Gnoza, Paweł Wierzbicki

(pt)
Na Międzynarodowym Turnieju Bokserskim w Zamościu zawodnikom z Sokółki udało się wywalczyć cztery złota, srebro i brąz. fot. Archiwum
Mimo silnej konkurencji, na Międzynarodowym Turnieju Bokserskim w Zamościu zawodnikom z Sokółki udało się wywalczyć cztery złota, srebro i brąz.

W imprezie wzięło udział 73 bokserów z Polski i zagranicy. Sokółkę reprezentowali: Krystian Kułak (48 kg), Tomasz Januszkiewicz 57 kg (na zdjęciu), Artur Pawełko (64 kg), Maciej Gnoza (66 kg), Michał Gnoza (69 kg), Paweł Wierzbicki (70 kg) i Kamil Woronowicz (75 kg).

Był to ostatni sprawdzian przed zbliżającymi się Finałami Pucharu Polski Kadetów i Juniorów. Złote medale zdobyli: Artur Pawełko, Maciej Gnoza, Michał Gnoza, Paweł Wierzbicki. Krystian Kułak uległ w walce finałowej zawodnikowi z Ukrainy i zdobył srebro. Tomasz Januszkiewicz uległ nieznacznie na punkty w walce o finał i zajął trzecie miejsce.

- Uważam, że to był udany występ - ocenia Tomasz Potapczyk, trener UK Boxing Sokółka. - Bardzo dobrze zaprezentował się Artur Pawełko. Ten chłopak trenuje od roku i robi duże postępy.

Nasi zawodnicy zaprezentują się sokólskiej publiczności już 28 listopada (sobota) o godz.17 w hali widowiskowo-sportowej, gdzie odbędzie się Międzynarodowy Turniej Bokserski o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego. Na sokólskiej Gali Bokserskiej odbędą się również trzy główne pojedynki wieczoru - reprezentantów Kadry Polski Seniorów, uczestników mistrzostw świata i Europy. Wstęp jest wolny.