Centralna Liga Juniorów. Snajper robi dużą różnicę

Patryk Klimala (z lewej) zapewnił Jagiellonii wygraną z Cracovią
Patryk Klimala (z lewej) zapewnił Jagiellonii wygraną z Cracovią Wojciech Wojtkielewicz
Młodzieżowy futbol. Kolejny triumf Jagi na własnym boisku.

Jagiellonia kontynuuje znakomitą serię spotkań u siebie w Centralnej Lidze Juniorów. Po pokonaniu 2:0 Cracovii żółto-czerwoni mają komplet wygranych w Białymstoku i bilans bramkowy 17:0.

Triumf z Pasami nie przyszedł drużynie Mariusza Kulhawika łatwo. Do przerwy na boisku nie działo się wiele, a prowadzić powinni goście. Znakomicie dysponowany Robert Nowacki obronił jednak rzut karny.

- W przerwie porozmawialiśmy z piłkarzami, szczególnie z Patrykiem Klimalą. Powiedzieliśmy, żeby oczyścił głowę i wyszedł jak na zupełnie nowy mecz - mówi Kulhawik.

Najlepszy snajper Jagi wziął sobie do serca uwagi sztabu szkoleniowego i w drugiej odsłonie zrobił różnicę. Już w 53. minucie Klimala cieszył się z gola. W zamieszaniu podbramkowym strzelali Jakub Tabor i właśnie Klimala. Najpierw futbolówkę odbił golkiper Pasów, potem stojący na linii bramkowej obrońca i dopiero przy kolejnej poprawce futbolówka zatrzepotała w siatce.

Wkrótce Klimala otrzymał dokładne, prostopadłe podanie i płaskim strzałem ustalił wynik spotkania. Napastnik Jagi ma już na koncie 12 trafień.

Wyniki 6. kolejki

Jagiellonia Białystok - Cracovia Kraków 2:0 (0:0). Bramki: 1:0 - Klimala (53), 2:0 - Klimala (63).

Jagiellonia: Nowacki - Zysik, Maliszewski, Kiczuk (68. Prusaczyk), Pigiel, Domański (82. Nikołajuk), Tabor, Niemczynowicz, Prolejko (60. Zaręba), Toczydłowski, Klimala.

Korona Kielce - GKS Bełchatów 1:1, UKS SMS Łódź - Legia Warszawa 2:0, TOP 54 Biała Podlaska - Motor Lublin 1:2, Stal Mielec - Resovia Rzeszów 1:1, Wisła Kraków - Progres Kraków 1:3, Polonia Warszawa - Neptun Końskie 4:0, Znicz Pruszków - ŁKS Łódź 0:1.