Centralna Liga Juniorów. Porażka Jagiellonii. Za dobre wrażenie niestety punktów nie ma.

Juniorzy Jagiellonii Białystok w tabeli zajmują 10 miejsce
Juniorzy Jagiellonii Białystok w tabeli zajmują 10 miejsce Urszula Łobaczewska
Juniorzy Jagiellonii Białystok w kolejnym meczu Centralnej Ligi Juniorów zagrali dobrze, ale punktów nie zdobyli. Białostoczanie prowadzeni przez trenera Marka Wasiluka przegrali na stadionie przy ul. Elewatorskiej z jedenastką MKS-u Polonia Warszawa 1:2.

Juniorzy Jagiellonii Białystok w meczu z Polonią pozostawili dobre wrażenie, a jednak nie potrafili zamienić je w zwycięstwo. Po pierwszej połowie białostoczanie przegrywali 0:1. Wyrównał po przerwie Jakub Jaroszuk w 53 minucie. Ostatnie słowo należało do gości. W 73 minucie Semen Hołowko przesądził o zwycięstwie Polonii.

- Muszę powiedzieć, że ostatnio generalnie gramy dobre mecze, ale mamy problem ze zdobywaniem punktów. Co teraz - cierpliwość czy zmiana frontu? Uważam, że musimy iść w tym kierunku, ponieważ mamy w drużynie chłopców bardzo dobrych na tym tle pod kątem technicznym. Radzą sobie w kreowaniu i budowaniu. Z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że zagrali dzisiaj dobry mecz - mówi trener Marek Wasiluk.

Oczywiście ocenia się wiele rzeczy przez pryzmat wyniku. To jest trudny czas też dla mnie, żeby wytrzymać nerwowo to co się dzieje. Nienawidzę przegrywać, znacie mnie. Zawsze byłem taki, że mogło czegoś brakować, ale nie lubiłem przegrywać i to się nie zmieniło. Po dzisiejszym spotkaniu mogę powiedzieć, że chłopcy absolutnie zasłużyli na to, żeby pogratulować im w szatni postawy. Szkoda, że nie mogę pogratulować im wyniku. Po raz kolejny nie dostali nagrody za swoją dobrą grę. Czasem okazuje się, że jednak prostsze środki w młodzieżowych rozgrywkach sprawdzają się. Ktoś ma taki styl, to przynosi efekt. Muszę to zaakceptować. Mamy swoją drogą, o której uważamy, że przy posiadanym przez nas potencjale jest stuprocentowo wykorzystywana. Brakuje nam niewiele, żeby przeskoczyć marazm wynikowy. Dzisiaj po strzeleniu gola mieliśmy dwie doskonałe sytuacje wynikowe, mogliśmy wyjść na prowadzenie. Tak się nie stało i musimy pracować dalej, cieprliwie i spokojnie - powiedział trener Wasiluk.

Jagiellonia Białystok - MKS Polonia Warszawa 1:2 (0:1).
Bramki: 0:1 Antoni Grzelczak 12, 1:1 Jakub Jaroszuk 53, 1:2 Semen Hołowko 73.
Jagiellonia: Tomkiel - J. Jaroszuk, Krasiewicz, Koj, Lipiński (72. M. Lipiński), Stypułkowski, Kozłowski, Kul (79. Kolo), Mazurek (82. Pawelczyk), Drygiel (82. Żakiewicz), Rybak (46. Cholewa).