Centralna Liga Juniorów. Jagiellonia Białystok - MKS Ełk 6:0 (zdjęcia)

Centralna Liga Juniorów. Jagiellonia Białystok - MKS Ełk 6:0
Centralna Liga Juniorów. Jagiellonia Białystok - MKS Ełk 6:0 Andrzej Zgiet
Jagiellonia Białystok nie zwalnia tempa. Podopieczni Tomasza Kulhawika rozbili u siebie 6:0 MKS Ełk i zbliżyli się do zapewnienia sobie mistrzostwa grupy wschodniej CLJ.

Potyczka rozpoczęła się z 45-minutowym opóźnieniem, bo ełczanom zepsuł się autokar.

- Nie lubię takiego scenariusza, bo trochę to nam bo zburzyło naszą organizację, odprawę. Ale ten mecz i tak nie mógł się skończyć inaczej - mówi Kulhawik.

Rozstrzeliwanie przyjezdnych szybko rozpoczął Mateusz Prolejko, który po podaniu Mateusza Ostaszewskiego minął golkipera rywali i kopnął piłkę do pustej bramki. Na 2:0 podwyższył Dawid Polkowski, przy czym po jego uderzeniu nie popisał się bramkarz ełczan.

Do końca pierwszej połowy raz po raz gotowało się w polu karnym gości, a kolejne trafienia dla żółto-czerwonych były dziełem Kacpra Piechniaka, Dominika Prusaczyka oraz Patryka Niemczynowicza.

Po zmianie stron gospodarze nie nacierali już z takim impetem, ale i tak dołożyli kolejnego gola. Po podaniu Piechniaka wynik ustalił Polkowski.

- Mam trochę żalu do chłopaków, bo druga połowa była nudna, momentami bolały zęby. Mieliśmy za zadanie iść za ciosem, a zdobyliśmy tylko jedną bramkę - zaznacza Kulhawik.

W następnej kolejce białostoczanie zagrają w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Wyniki 27. kolejki
Jagiellonia Białystok - MKS Ełk 6:0 (5:0). Bramki: 1:0 - Prolejko (11), 2:0 - Polkowski (60), 3:0 - Piechniak (26), 4:0 - Prusaczyk (36), 5:0 - Niemczynowicz (40), 6:0 - Polkowski (60).

Jagiellonia: Gostomski - Olszewski, Niemczynowicz, Pigiel (46. Ciborowski), Prusaczyk, Domański, Polkowski, Koncewicz (46. Renkowski), Ostaszewski (62. Toczydłowski), Prolejko (46. Zaręba), Piechniak.

Motor Lublin - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:1, GKS Bełchatów - Korona Kielce 1:1, ŁKS Łódź - MKS Polonia Warszawa 3:1, Wisła Kraków - Stal Mielec 1:1, TOP 54 Biała Podlaska - Hutnik Kraków 1:1, Stal Rzeszów - Cracovia Kraków, Legia Warszawa - UKS SMS Łódź 2:0.