Były jagiellończyk zapewnił Albanii trzy punkty w meczu rozgrywanym na raty

Efektownie rozpoczęli eliminacje do mundialu Hiszpanie. Podopieczni Julena Lopetegui rozgromili u siebie Lichtenstein aż 8:0.

Łupem bramkowym w ekipie La Roja podzielili się Diego Costa, Alvaro Morata i David Silva, którzy zdobyli po dwie bramki. Po jednym trafieniu dołożyli natomiast Roberto Sergi oraz Vitolo. Do przerwy kopciuszek dzielnie się bronił, tracąc tylko jednego gola, lecz w drugiej połowie Hiszpanie podkręcili tempo i w efekcie siedmiokrotnie trafiali do siatki.

Trzy punkty w tej grupie zdobyli także Włosi, którzy pokonali na wyjeździe Izrael 3:1. Triumf Italii zagrożony był tylko przez moment, kiedy drugą żółtą kartką i w efekcie czerwoną ukarany został Giorgio Chiellini. Squadra Azzura wygrywała wówczas 2:1 i kilka razy zagotowało się pod bramką Gianluigi Buffona. Sytuacja została jednak szybko opanowana, po golu wprowadzonego kilka minut wcześniej Ciro Immobile.

Od wygranej zaczęli eliminacje także Albańczycy, którzy pokonali Macedonię 2:1. Spotkanie trwało dwa dni, bowiem zostało przerwane w 70. minucie ze względu na ulewę, przy stanie 1:1. Wczoraj mecz został dokończony, a gola na wagę triumfu zdobył w 89. minucie były zawodnik Jagiellonii Białystok, Bekim Balaj.

Na arenie międzynarodowej zadebiutował nowy członek FIFA - Kosowo. Reprezentacja tego kraju zremisowała na wyjeździe z Finlandią 1:1. Prowadzenie dla Skandynawów uzyskał po rzucie rożnym gracz Lecha Poznań Paulus Arajuuri. Wyrównał kwadrans po przerwie z rzutu karnego Valon Berisha, zdobywając pierwszą historyczną bramkę dla ekipy z Bałkanów.

W grupie, w której rywalizuje Kosowo, padły zresztą takie same wyniki. Chorwacja zremisowała z Turcją, a Ukraina z Islandią po 1:1. W tym ostatnim meczu Ukraińcy nie wykorzystali rzutu karnego. W 83. minucie z 11 metrów spudłował Jewhen Konoplianka.

Pewne zwycięstwo na inaugurację odniósł półfinalista ostatniego Euro 2016 - Walia. Gareth Bale i spółka nie dali szans Mołdawii, gromiąc przeciwników 4:0.

Od trzech punktów zaczęli też Austriacy, pokonując na wyjeździe Gruzję 2:1. W tym ostatnim zespole wystąpili m.in. były zawodnik Legii Warszawa - Wladimer Dwaliszwili oraz obecny gracz mistrzów Polski - Waleri Kazaiszwili. W innym spotkaniu tej grupy Serbia zremisowała z Irlandią 2:2.

Gruzja - Austria 1:2 (0:2). Bramki: 0:1 - Hinteregger (16), 0:2 - Janko (42), 1:2 - Ananidze (78).
Serbia - Irlandia 2:2 (0:1). Bramki: 0:1 - Hendrick (3), 1:1 - Kostic (62), 2:1 - Tadic (69-karny), 2:2 - Murphy (81).
Walia - Mołdawia 4:0 (2:0). Bramki: 1:0 - Vokes (38), 2:0 - Allen (44), 3:0 - Bale (50), 4:0 - Bale (90-karny).
Albania - Macedonia 2:1 (1:0). Bramki: 1:0 - Sadiku (9), 1:1 - Adioski (51), 2:1 - Balaj (89).
Izrael - Włochy 1:3 (1:2). Bramki: 0:1 - Pelle (14), 0:2 - Candreva (31-karny), 1:2 - Immobile (83).
Hiszpania - Lichtenstein 8:0 (1:0). Bramki: 1:0 - Costa (10), 2:0 - Roberto (55), 3:0 - Silva (59), 4:0 - Vitolo (60), 5:0 - Costa (66), 6:0 - Morata (82), 7:0 - Morata (83), 8:0 - Silva (90).
Chorwacja - Turcja 1:1 (1:1). Bramki: 1:0 - Rakitic (44-karny), 1:1 - Calhanoglu (45).
Ukraina - Islandia 1:1 (1:1). Bramki: 0:1 - Finnbogason (3), 1:1 - Jarmolenko (41).
Finlandia - Kosowo 1:1 (1:0). Bramki: 1:0 - Arajuuri (18), 1:1 - Berisha (60).