MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Byli burmistrzowie Łap, Wasilkowa, Tykocina i Michałowa muszą znaleźć inne zajęcie (zdjęcia)

Julita Januszkiewicz
Julita Januszkiewicz
Urszula Jabłońska, odchodząca burmistrz Łap
Urszula Jabłońska, odchodząca burmistrz Łap Kurier Poranny/archiwum
Taki scenariusz rysuje się przed czworgiem odchodzących burmistrzów Łap, Wasilkowa, Tykocina i Michałowa. To Urszula Jabłońska, Mirosław Bielawski, Krzysztof Chlebowicz i Włodzimierz Konończuk.

Pilnie pracuję, by wszystko przygotować swojemu następcy - zapewnia Mirosław Bielawski, burmistrz Wasilkowa. Po czterech latach swoich rządów odchodzi z urzędu. W drugiej turze wyborów samorządowych przegrał z Adrianem Łuckiewiczem. Kadencja Bielawskiego kończy się w najbliższy piątek. Zapytaliśmy go co zamierza robić od poniedziałku?

- Na najbliższy czas nie mam sprecyzowanych planów. Na pewno potrzebuję krótkiego urlopu, by odpocząć - mówi Mirosław Bielawski.

Przez ostatnie cztery lata przebywał na bezpłatnym urlopie w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Sokółce. Zanim został burmistrzem Wasilkowa był dyrektorem tej placówki. Dlatego nie wiadomo czy będzie mógł wrócić na swoje poprzednie stanowisko.

Krzysztof Chlebowicz po 16 latach żegna się ze stanowiskiem burmistrza Tykocina. W pierwszej turze wyborów przegrał z kretesem z Mariuszem Dudzińskim. To jego konkurent przez najbliższe pięć lat będzie rządził gminą Tykocin. - Dla mnie to wręcz klęska - mówił tuż po wyborach Krzysztof Chlebowicz. - Nowy burmistrz popierany przez PiS ma olbrzymi potencjał, by zrealizować swój program wyborczy, bo w sejmiku i powiecie będzie miał poparcie.

Co będzie robił po przegranych wyborach nie udało nam się dowiedzieć, wczoraj nie odbierał telefonów.

Ciągłości władzy nie będzie też w Łapach. Bo burmistrz Urszula Jabłońska dostała czerwoną kartkę od mieszkańców. W drugiej turze pokonał ją Krzysztof Gołaszewski z Naszego Podlasia.

Gdy Urszula Jabłońska obejmowała w 2014 roku urząd burmistrza, była sekretarzem gminy Łapy. Czy wróci do magistratu? Gdyby podjęła taką decyzję, musiałaby zrezygnować z mandatu miejskiej radnej PiS. Bo urzędnik nie może być radnym tego samego samorządu. Według naszych nieoficjalnych informacji Urszula Jabłońska może dostać posadę w urzędzie marszałkowskim, który w czwartek przejdzie w ręce PiS-u. Zapytaliśmy wczoraj o to odchodzącą burmistrz Łap. Ale nie dostaliśmy odpowiedzi na nasze pytania.

Do zmiany władzy doszło też w Michałowie. Po czterech latach przerwy wrócił wieloletni burmistrz Marek Nazarko. Włodzimierz Konończuk, który ostatnio rządził Michałowem nie wystartował w tych wyborach samorządowych.

Zobacz też:

Planujesz zmianę opon? Wtedy najlepiej to zrobić

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny