Bilard. Konrad Piekarski to nr 1. Polski Ranking 2011

Martyna Tochwin
Zwycięzca rankingu krajowego sezonu 2011 Konrad Piekarski z klubu Metal-Fach LP Sokółka Metal-Fach LP Sokółka
Konrad Piekarski to nasz numer 1. Nasz bilardzista najlepszym z najlepszych

Fantastyczny finisz Konrada Piekarskiego dał mu zwycięstwo w Polskim Rankingu 2011 i cenne nagrody. Osiemnastolatek z klubu Metal Fach LP Sokółka został numerem 1 Polskiego Rankingu, za co otrzymał samochód osobowy oraz sfinansowanie startów w dwóch turniejach międzynarodowych.

- Wierzyłem, że mogę wygrać. Czy będę pierwszy nie wiedziałem, ale miałem wolę walki - mówi Konrad Piekarski.

Osiemnastolatek z Metal-Fachu LP Sokółka zdobył tytuł mistrza Polski w odmianie 14.1 oraz brązowy medal w 8 bil.

Młody sokółczanim został numerem jeden polskiego rankingu bilardzistów. Otrzymał za to samochód osobowy i sfinansowanie startów w dwóch turniejach międzynarodowych. Chodzi o Puchar Europy Euro Tour i Puchar Europy Wschodniej Best Of The East.

- Nie sądzę, aby na początku sezonu stawiano na generalne zwycięstwo młodego bilardzisty z Podlasia. Mówiono o Kapłanie, Babicy, Śniegockim, ale nie o juniorze z Sokółki. Tymczasem to Konrad został gwiazdą mistrzostw Polski. Gdy w odmianie 14/1 w półfinale pokonał mistrza Europy Tomasza Kapłana, a w finale trzeciego w Europie Bartka Rozwadowskiego, został naszym numerem jeden - cieszy się Lech Piekarski, ojciec i trener młodego bilardzisty.

Rewelacyjnie zagrali również pozostali sokólscy zawodnicy. Tytuł mistrza Polski w 8 bil zdobył Piotr Kudlik, a Krystian Piekarski - brązowy medal. Brąz wywalczył też Hubert Łopotko.

Wszyscy czterej zawodnicy Metal-Fach LP Sokółka po rewelacyjnym występie w Mistrzostwach Polski i udanym sezonie znaleźli się w pierwszej szesnastce kilkusetosobowego rankingu Polski. Pierwsze miejsce zdobył Konrad Piekarski, szóste - Piotr Kudlik, a 14. i 15. zajęli Krystian Piekarski i Hubert Łopotko.