Biegi. Ruszył cykl Grand Prix Zwierzyńca. Pierwszą imprezę wygrał faworyt (galeria)

Ruszyła nowa edycja Grand Prix Zwierzyńca
Ruszyła nowa edycja Grand Prix Zwierzyńca Wojciech Wojtkielewicz
Izabela Barwicka i Andrzej Leończuk zostali triumfatorami inauguracyjnej imprezy z cyklu Grand Prix Zwierzyńca.

Przy słonecznej pogodzie na zlokalizowanej w Parku Zwierzynieckim trasie rywalizowało 107 amatorów biegania, którzy do pokonania mieli dziesięciokilometrową trasę.

Zgodnie z oczekiwaniami najszybciej pobiegł faworyt i triumfator poprzedniej edycji GP Zwierzyńca – Andrzej Leończuk, uzyskując czas 34.23 min. Prawie trzy minuty po nim finiszował Patryk Drężek, a trzeci był Marek Olsztyński.

Wśród pań Izabela Barwicka także zwyciężyła niezagrożona, (czas 44.36 min.), wyprzedzając o 2,06. min. Joannę Grochowską. Na najniższym stopniu podium stanęła Magdalena Borowska.

Organizator cyklu GP Zwierzyńca – Klub Biegowy Biegostok zaprasza do rywalizacji wszystkich chętnych, a każdy ma jeszcze szansę na końcowy triumf. Do klasyfikacji brane będą bowiem pod uwagę trzy najlepsze starty, a zawodnicy spotkają się na trasach jeszcze 22 kwietnia, 6 maja oraz na biegu finałowym 3 czerwca.

Cykl GP Zwierzyńca ma charakter charytatywny. Każdy uczestnik wspiera swoim startem Ośrodek „Metanoia" Caritas Archidiecezji Białostockiej.