Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Białystok. Firmy. Powstaje Small Business Club

Agata Sawczenko [email protected] tel. 85 748 96 59 Fot. Bogumiła Maleszewska
Small Business Club. Na spotkanie przyszło blisko 30 właścicieli małych firm. Spośród uczestników spotkania zawiązała się już pięcioosobowa grupa inicjatywna.
Small Business Club. Na spotkanie przyszło blisko 30 właścicieli małych firm. Spośród uczestników spotkania zawiązała się już pięcioosobowa grupa inicjatywna.
Spośród ponad 90 tys. firm zarejestrowanych na Podlasiu około 80 tys. to mikro i małe przedsiębiorstwa. Do tej pory nie miały one swojej organizacji. Wczoraj ich właściciele zainicjowali utworzenie Small Business Club.

Do tej pory właściciele małych i młodych sami musieli sami sobie radzić z problemami, które ma przecież każdy biznesmen. Teraz to się może zmienić.

„Kurier Poranny” wraz z Wyższą Szkoła Finansów i Zarządzania na ubiegłotygodniowym Kongresie „Nam się udało” zaproponowali jego uczestnikom utworzenie ich organizacji. Wczoraj w siedzibie WSFiZ blisko 30 właścicieli niedużych firm przyszło na spotkanie inicjujące Small Business Club.

– Jeżeli wiele firm z różnych branż będzie współpracowało, to pomoże każdemu z nas się rozwinąć. Starsi będą służyć radą i doświadczeniem, a w zamian poznają punkt widzenia młodych – nie ma wątpliwości 18-letni Mateusz Czeczko, właściciel HoHo Design.

Zobacz także. Białystok: za nami I Kongres podlaskiego biznesu Nam się udało

Danuta Michrowska, szefowa Strefy Piękna, liczy przede wszystkim na nowe kontakty.

– W jedności siła – wtóruje jej Agnieszka Kiercul, współwłaścicielka SztókaTerii. I przyznaje, że również chce się po prostu uczyć. – Jesteśmy na rynku dopiero pół roku i każde nowe doświadczenie jest dla nas bardzo cenne – mówi.

Także Katarzyna Błażko, współwłaścicielka sklepu Kamelia, liczy na to, że z uczestnictwa w stowarzyszeniu będą płynęły korzyści dla jej firmy.

– W grupie łatwiej – nie ma wątpliwości Iwona Szeremeta, właścicielka Wiśnowego Sadu. – Szkolenia, nowe informacje dostosowane do naszych potrzeb – to wszystko jest takim firmom jak nasze bardzo potrzebne.

I właśnie takie korzyści dawałoby zawiązanie się stowarzyszenia przy wyższej uczelni.

– Kontakty ze specjalistami, konferencje, szkolenia – wymienia Adam Walicki z WSFiZ, który przedstawił zarówno korzyści, jak i problemy, przed którymi staną potencjalni założyciele takiego stowarzyszenia.

Sami przedsiębiorcy pomysłów na działalność organizacji też już mają mnóstwo:

– Problemy w konkretnych firmach moglibyśmy próbować rozwiązywać wspólnie na zasadzie burzy mózgów – mówi Rafal Swiniarski.

– Czasami wpadamy na fajne pomysły, których sami nie jesteśmy w stanie zrealizować. W klubie łatwiej będzie znaleźć wspólnika – dodaje Cezary Buczyłko, który zajmuje się doradztwem informatycznym.

Przedsiębiorcy na kolejne spotkanie umówili się za dwa tygodnie. Jest bardzo prawdopodobne, że właśnie wtedy podejmą ostateczną decyzję, czy chcą wspólnie działać.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na poranny.pl Kurier Poranny