Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Beata Falkowska w Pałacu Prezydenckim. Wychowawca Roku odebrała nagrodę.

Adrian Kuźmiuk
Beata Falkowska (druga z prawej), nauczycielka z Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 w Białymstoku. Swoim zaangażowaniem w pracę z uczniami poruszyła naszych Czytelników, którzy oddali na nią 2342 głosy.
Beata Falkowska (druga z prawej), nauczycielka z Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 w Białymstoku. Swoim zaangażowaniem w pracę z uczniami poruszyła naszych Czytelników, którzy oddali na nią 2342 głosy.
16 najlepszych wychowawców odebrało nagrody w konkursie organizowanym przez program Szkoła bez Przemocy. Uroczysta gala odbyła się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Szesnastu nauczycieli odebrało wczoraj w Pałacu Prezydenckim w Warszawie nagrody w konkursie Wychowawca Roku, organizowanego już po raz trzeci w ramach programu społecznego "Szkoła bez przemocy". Wśród nich znalazła się Beata Falkowska, nauczycielka z Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 w Białymstoku. Swoim zaangażowaniem w pracę z uczniami poruszyła naszych Czytelników, którzy oddali na nią 2342 głosy. Wygrane półtora tysiąca złotych przekaże na wycieczkę dla swoich uczniów.

Laureatom nagrody wręczyli minister Jacek Michałowsk - szef Kancelarii Prezydenta, Tomasz Majewski - Ambasador Programu, Organizatorzy Programu grupy wydawnicze Polskapresse i Media Regionalne, Fundacja Orange oraz Partner Wydawnictwo Pedagogiczne Operon. Uroczystość w Ogrodach Prezydenckich była także okazją do uczczenia 5-lecia "Szkoły bez przemocy" i podsumowania efektów Programu.

- Widzimy realną potrzebę wzmocnienia i docenienia nauczycieli, którzy na co dzień wychowują nasze dzieci, pokazania na czym polega istota pracy pedagogicznej - tłumaczy Jadwiga Czartoryska, prezes Fundacji Orange. - Mamy nadzieję, że konkurs "Wychowawca Roku" zbuduje i utrwali przekonanie, że nauczyciel to nie tylko człowiek, który uczy, przekazuje wiedzę i dyscyplinuje, ale także osoba, która wychowuje, inspiruje, kształtuje osobowość dziecka.

Do konkursu zostały zaproszone szkoły z całej Polski. Kandydaci zgłaszani byli za pośrednictwem strony internetowej www.szkolabezprzemocy.pl. Do etapu finałowego zakwalifikowało się dziesięciu wychowawców z każdego województwa, którzy otrzymali największą liczbę głosów. Na finalistów głosować można było za pośrednictwem SMS-ów i kuponów publikowanych w dziennikach regionalnych Polskapresse i Grupy Media Regionalne.

Pięć tysięcy szkół uczestniczy co roku w programie

W Programie co roku uczestniczy blisko 5 000 polskich szkół, które otrzymują materiały edukacyjne: scenariusze zajęć, poradniki, filmy instruktażowe. Tysiąc placówek organizuje na swoim terenie Tydzień Wolontariatu, a blisko 2000 bierze udział w ogólnopolskim święcie "Dniu Szkoły bez Przemocy". Istotnym elementem Programu jest budowanie umiejętności i kompetencji kadry pedagogicznej.

- W ciągu 5 lat przeszkoliliśmy ponad 3 500 nauczycieli z całego kraju - mówi Dorota Łojewska z Grupy Media Regionalne. - W chwili obecnej mamy ponad 300 Konsultantów "Szkoły bez przemocy, którzy do tej pory zrealizowali warsztaty dla 15 tysięcy osób, w tym uczniów, rodziców i innych nauczycieli.

Kluczową rolę w Programie odgrywają dzienniki regionalne grup wydawniczych Polskapresse i Media Regionalne. Na łamach 18 tytułów ukazuje się około 1000 artykułów rocznie, z których ponad połowa to porady, analizy, opisy dobrych praktyk, teksty eksperckie oraz wyniki badań.

Program został doceniony na arenie międzynarodowej. Z doświadczeń "Szkoły bez przemocy" korzystają już Francja, Ukraina i Litwa.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny