Bagnówka. CB Podlasie organizuje pierwszy w regionie zlot...

  Bagnówka. CB Podlasie organizuje pierwszy w regionie zlot CB-radiowców

  Anna Kopeć

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  CB-radio jest często wykorzystywane w podróży

  CB-radio jest często wykorzystywane w podróży ©www.cb-radio.info.pl

  Znają się głównie z eteru, gdzie kontaktują się w bardzo różnych sprawach. Teraz mają okazję poznać się osobiście. CB Podlasie organizuje pierwsze w województwie spotkanie użytkowników CB radia. W sobotę, 27 lipca pod Białymstokiem będzie można wypróbować własny albo kupić nowy sprzęt. Nie zabraknie także ciekawych pogawędek.
  CB-radio jest często wykorzystywane w podróży

  CB-radio jest często wykorzystywane w podróży ©www.cb-radio.info.pl

  Pomysł zlotu zrodził się w mojej głowie wiele lat temu. Doczekałem się czasów, w których mój wiek i hobby jest coraz dojrzalsze, a ja sam coraz więcej serca oddaję innym - mówi Adrian Mikołajewicz z Białegostoku, organizator imprezy, zapalony użytkownik CB radia, znany jako Mol Nowe Miasto. - CB-radiowcy to bardzo ciekawa społeczność, która odparła chęć posiadania telefonu komórkowego.

  I to właśnie takim osobom poświęcony będzie piknik, który odbędzie się w sobotę 27 lipca od godz. 15 w Biesiadnej Stodole w Kolonii Bagnówka 17 pod Białymstokiem.

  - Zapraszamy wszystkich, którzy chcą zobaczyć czym jest CB radio i jacy ludzie tworzą coraz to większą społeczność w naszym regionie - zachęca Adrian Mikołajewicz. - Najprężniej działała w latach 80. i 90. ubiegłego wieku. Gdy pojawiły się telefony komórkowe wiele osób swój sprzęt sprzedało lub pochowało głęboko do szaf. Dziś coraz bardziej za nim tęsknimy, a CB radio wraca do łask.

  W Białymstoku i najbliższych okolicach jest prawie 50 stacjonarnych stacji bazowych. Natomiast użytkowników mobilnych (np. w samochodach i ciężarówkach w naszym regionie są tysiące. Okazuje się, że CB ma wiele zastosowań. Korzystanie z takiego radia jest bezpłatne (nie licząc kupna sprzętu), nie trzeba mieć specjalnych pozwoleń ani licencji. Jest też już stosunkowo tanie.

  Niektórzy traktują CB radio jako źródło informacji. Większość kierowców powiadamia innych o utrudnieniach na drogach, o wypadkach, fotoradarach czy policyjnych kontrolach. Stąd można się dowiedzieć także, gdzie dobrze zjeść, gdzie jest najbliższa stacja benzynowa, parking, hotel.

  - To niewątpliwie bardzo pomocne urządzenie, bez którego osoby pracujące za kierownicą nie wyobrażają sobie życia - mówi Adrian Mikołajewicz. - Ale na nasz zlot zapraszamy nie tylko kierowców.

  Tu za symboliczną złotówkę będzie można sprawdzić swoją instalację, wypróbować inną. Na minigiełdzie można także kupić sprzęt oraz zapoznać się z techniką łącznościową.

  - Zaplanowaliśmy także specjalne prelekcje. Ostatnio zaczęliśmy się martwić brakiem kultury w eterze, co szczególnie chcemy poruszyć - podkreśla Adrian Mikołajewicz. - Ponadto CB radio pozwalała łączyć się w odległości kilkuset kilometrów o czym nie wszyscy wiedzą.

  Nie zabraknie także spotkań z ciekawymi ludźmi, pogawędek przy miłej zabawie. Wstęp na piknik kosztuje 10 zł (opłata za teren na, którym odbędzie się zlot). W przypadku zebrania kwoty wyższej, pieniądze zostaną przekazane na cele związane z rozpowszechnianiem tematyki łącznościowej w naszym regionie). Warto wziąć ze sobą koszyk.

  Więcej informacji można otrzymać na CB radiu kanał 28 (27.280Mhz AM kanał wywoławczy stacji bazowych w Białymstoku) oraz na profilu CB Podlasie na Facebooku.

  Każdy może pomóc

  Imprezę można wesprzeć przekazując informacje innym zainteresowanym tematyką CB radia. Pomoc finansowa w postaci wpłaty na konto lub gotówki nie jest przyjmowana. Można natomiast zostać współorganizatorem imprezy. Mile widziane są przedmioty użytkowe dla uczestników zlotu CB Podlasie (np. węgiel do grilla, sztućce, talerzyki , kubeczki, napoje bezalkoholowe).


  Czytaj e-wydanie »
  Zaplanuj wolny czas - koncerty, kluby, kino, wystawy, sport

  Czytaj treści premium w Kurierze Porannym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (25)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (25) forum.poranny.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Poranny.pl poleca

  Najgroźniejsze wypadki z ciągnikami. Nawet Cimoszewicz zderzył się z traktorem

  Najgroźniejsze wypadki z ciągnikami. Nawet Cimoszewicz zderzył się z traktorem

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hotel Traugutta 3. Kolejne cztery gwiazdki rozbłysły w Białymstoku. Niezwykły design nawiązuje do historii

  Hotel Traugutta 3. Kolejne cztery gwiazdki rozbłysły w Białymstoku. Niezwykły design nawiązuje do historii

  Gradobicie w Zabłudowie