AZS Białystok wyeliminował Olympiakos Pireus

Natalia Kurnikowska (nr 4) i jej koleżanki z AZS awansowały do 1/8 Pucharu Challenge Archiwum
AZS Metal-Fach Białystok awansował do 1/8 finału Pucharu Challenge. Akademiczki wyeliminowały grecki Olympiakos Pireus. Po zwycięstwie u siebie 3:0, białostoczanki przegrały na wyjeździe 0:3, ale triumfowały w złotym secie.

Przed rewanżem w Grecji trudno było liczyć na powtórzenie wyniku sprzed tygodnia, bowiem w międzyczasie białostocki zespół opuściły dwie zawodniczki z Trynidadu i Tobago - Sinead Jack i Channon Thompson. Ich brak było widać w każdym z trzech wysoko przegranych setów.

Na domiar złego w trakcie meczu kontuzji nabawiła się Krystle Esdelle i w tym momencie wydawało się, że akademiczki już się nie podniosą.

Na szczęście w decydującym o awansie złotym secie gra AZS odmieniła się na lepsze. Ekipa Czesława Tobolskiego dominowała na parkiecie od samego początku i zwyciężając 15:12 zapewniła sobie udział w kolejnej fazie rozgrywek.

W 1/8 finału Challenge Cup białostoczanki zmierzą się z ukraińskim Chimikiem Jużny Odessa, który wyeliminował belgijski Gent Dames, wygrywając dwukrotnie po 3:0. Spotkania zostaną rozegrane w połowie stycznia przyszłego roku.

Olympiakos Pireus - AZS Białystok 3:0 (25:16, 25:19, 25:18). Złoty set: 12:15. Awans: AZS.

AZS: Cabajewska, Kurnikowska, Chmiel, Tomsia, Grant, Esdelle, Bulbak (libero) oraz Polak, Rzenno.