AZS Białystok przegrał z Pałacem 0:3

Białostocki AZS wróci z Bydgoszczy bez punktów
Białostocki AZS wróci z Bydgoszczy bez punktów Archiwum
Nie udała się wyprawa do Bydgoszczy siatkarkom z AZS Białystok. Akademiczki przegrały z miejscowym Pałacem 0:3 - w setach do 20, 17 i 23.

Podopieczne Czesława Tobolskiego stawiły opór rywalkom tylko w trzecim - ostatnim secie, kiedy były bliskie wygranej. Prowadziły m.in. 16:13 i 21:20. Niestety, w końcówce pokpiły sprawę.

W dwóch wcześniejszych partiach bydgoszczanki nie pozostawiły złudzeń, która drużyna jest lepsza i kontrolowały przebieg gry w zasadzie od początku do końca. MVP meczu została wybrana libero miejscowych Marta Kuehn -Jarek, która brylowała w grze obronnej bydgoszczanek.

Najlepiej w białostockim zespole spisała się Dominika Sieradzan, która zdobyła 15 pkt. Niestety, zabrakło wsparcia wśród pozostałych koleżanek z drużyny.

Na trzy mecze przed końcem fazy zasadniczej akademiczki spadły ponownie na ostatnie miejsce w tabeli. Do bezpiecznej - ósmej lokaty tracą trzy oczka, Zajmujący ją PTPS Piła podzielił się punktami ze Stalą Mielec, wygrywając 3:2. To właśnie z tymi dwiema ekipami białostoczanki powalczą o play-off.

Mimo porażki AZS nie stracił jeszcze szans na uniknięcie baraży, bowiem zarówno z mielczankami, jak i pilankami czekają go jeszcze mecze, i to na własnym parkiecie. Najbliższy - ze Stalą zostanie rozegrany za tydzień.

Pałac Bydgoszcz - AZS Białystok 3:0 (25:20, 25:17, 25:23).

PAŁAC :Polak, Czyżnielewska, Mazurek, Martinez, Ziemcowa, Sosnowska, Kuehn-Jarek (libero) oraz Grejman.

AZS: Jack, Kruk, Muhlsteinova, Sieradzan, Łozowska, Kowalenko, Durajczyk (libero)