AZS Białystok przegrał w Bydgoszczy

Białostockie siatkarki nie dały rady zatrzymać rywalek
Białostockie siatkarki nie dały rady zatrzymać rywalek Fot. Archiwum
AZS Białystok uległ na wyjeździe Centrostalowi Bydgoszcz 1:3 w 11. kolejce PlusLigi Kobiet.

Akademiczki rozpoczęły spotkanie w dość nietypowym ustawieniu. W wyjściowej szóstce wybiegła na parkiet Sinead Jack, która zastąpiła Ancę Martin.

Niestety, roszada nie wyszła białostoczankom na dobre. Miejscowe od początku miały dużą przewagę, szczególnie w ataku i bez problemu mijały blok przyjezdnych. W miarę wyrównana walka trwała tylko do stanu 9:7. Później Centrostal tylko powiększał przewagę i ostatecznie po autowym ataku Anny Klimakowej zwyciężył 25:16.

W drugiej partii pojawiła się już Martin i chociaż nie zrobiła jakiejś wielkiej różnicy w ataku, to gra białostoczanek wyglądała lepiej. Akademiczki grały falami - to zyskiwały kilka punktów przewagi, to szybko traciły je na rzecz rywalek. W końcówce jednak nie zawiodły i mimo, że przegrywały już 19:21, to zdobywając sześć oczek z rzędu przechyliły szalę na swoją korzyść.

W trzecim secie od początku trwała niemoc miejscowych, które przegrywały już 0:3. Niestety, białostoczanki tego nie wykorzystały i zamiast iść za ciosem, zaczęły popełniać błędy. Bydgoszczanki otrząsnęły się i znowu przejęły inicjatywę, odzyskując prowadzenie i odskakując na cztery oczka - 15:11. Trener Wiesław Czaja poprosił o czas, lecz nie zdało się to na nic. Set padł łupem ekipy z Bydgoszczy, która wygrała do 18.

Kolejna odsłona zaczęła się identycznie, jak poprzednia. Miejscowe najpierw oddały trzy punkty białostoczankom, by i tak za chwilę zejść na przerwę techniczną przy prowadzeniu 8:6. Kolejny fragment seta należał jednak do akademiczek, które prowadziły już 16:13 i 18:15.

Wydawało się, że podopieczne Czai są w stanie doprowadzić do tie-breaka, który był na wyciągnięcie ręki. Tak się jednak nie stało, bo bydgoszczanki poprawiły przyjęcie i szybko odrobiły straty. Ostatecznie po autowej zagrywce Anny Klimakowej miejscowe zwyciężyły 25:22 i w całym meczu 3:1.