17 punktów Sochana. San Antonio Spurs przegrali szósty mecz z rzędu

Filip Bares
Filip Bares
eastnews
Jeremy Sochan zdobył 17 punktów, ale jego zespół San Antonio Spurs przegrał u siebie z Washington Wizards 106:127 w meczu koszykarskiej ligi NBA. To szósta z rzędu porażka Teksańczyków, którzy zajmują przedostatnie miejsce w Konferencji Zachodniej.

17 punktów Sochana

Reprezentant Polski tradycyjnie rozpoczął mecz w podstawowej piątce. 19-letni skrzydłowy odpalił w pierwszej kwarcie i zdobył aż 15 punktów trafiając 6 z 7 rzutów z gry, w tym jeden zza łuku i 2 z 3 rzutów wolnych. Przez pozostałe 36 minut meczu Sochan trochę przygasł i trafił tylko jedną próbę z kolejnych siedmiu.

Polak na parkiecie spędził 27 minut. Trafił sześć z dziesięciu rzutów za dwa punkty, jeden z trzech za trzy oraz dwa z trzech rzutów wolnych. Odnotował ponadto pięć asyst, dwie zbiórki i jedną stratę.

Sochan jest w formie

Sochan w dobrej dyspozycji strzeleckiej jest od dwóch tygodni. Teraz jego średnia z ostatnich siedmiu spotkań wynosi 18 punktów. W poniedziałek skuteczniejszy od niego w ekipie Spurs był tylko Keldon Johnson, który zdobył 27 pkt.

Zespół Polaka wyrównaną walkę z Wizards toczył do połowy drugiej kwarty. Później goście przejęli inicjatywę i ich przewaga systematycznie rosła.

"Czarodziejom" w San Antonio udało się wygrać pierwszy raz w tym stuleciu. Poprzednio dokonali tej sztuki 11 grudnia 1999 roku.

"Dobrze, że tę serię mamy już za sobą" - powiedział trener Wizards Wes Unseld Jr., który wówczas pracował w dziale skautingu stołecznego klubu.

O wygranej gości zadecydowała przede wszystkim bardzo dobra skuteczność w rzutach z dystansu. Za trzy punkty trafili w 16 z 30 prób, a Spurs tylko w siedmiu z 29.

Najwięcej punktów dla zwycięzców - 25 - zdobył rezerwowy Deni Avdija.

"Ostrogi" mają bilans 14 zwycięstw i 37 porażek. W Konferencji Zachodniej gorsza od nich jest tylko ekipa Houston Rockets (12-38). Wizards (24-26) zajmują dziewiąte miejsce w Konferencji Wschodniej.