Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

1,5 mln zł dla pogotowia ratunkowego w Podlaskiem. To wsparcie z Ministerstwa Zdrowia

agsa
Wojewoda podlaski przekazał sprzęt medyczny o wartości 1,5 mln zł stacjom pogotowia ratunkowego i szpitalowi w Sejnach
Wojewoda podlaski przekazał sprzęt medyczny o wartości 1,5 mln zł stacjom pogotowia ratunkowego i szpitalowi w Sejnach Podlaski Urząd Wojewódzki
Respiratory, defibrylatory i urządzenia do kompresji klatki piersiowej o łącznej wartości niemal 1,5 mln zł trafią do Wojewódzkich Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku, Łomży i Suwałkach oraz do Szpitala Powiatowego w Sejnach. Sprzęt z Ministerstwa Zdrowia przekazał w czwartek (7.09) przedstawicielom placówek wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Ministerstwo Zdrowia sprzęt otrzymało ze Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). To wsparcie Polski w związku z konfliktem zbrojnym na Ukrainie oraz działaniami podejmowanymi na rzecz uchodźców. Sprzęt medyczny trafi do zespołów ratownictwa medycznego czynnie zaangażowanych w udzielanie pomocy osobom przybyłym na terytorium Rzeczypospolitej w wyniku wojny.

- Cieszę się, że możemy być pośrednikami w przekazaniu sprzętu do podlaskich jednostek ochrony zdrowia. Trafiło do nas 31 nowoczesnych urządzeń, które są sprawdzone, bo takich właśnie używają zespoły ratownictwa medycznego - mówił wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

  • SP ZOZ WSPR w Białymstoku otrzymało 14 urządzeń: 2 defibrylatory, 7 respiratorów i 5 urządzeń do kompresji klatki piersiowej o łącznej wartości 660 tys. zł.
  • WSPR SP ZOZ w Łomży - 9 urządzeń: 2 defibrylatory, 4 respiratory, 3 urządzenia do kompresji klatki piersiowej o łącznej wartości 430 tys. zł.
  • WSPR SP ZOZ w Suwałkach - 5 urządzeń: defibrylator, 2 respiratory, 2 urządzenia do kompresji klatki piersiowej o łącznej wartości 250 tys. zł.
  • SP ZOZ w Sejnach - 3 urządzenia: defibrylator, respirator, urządzenie do kompresji klatki piersiowej o łącznej wartości 150 tys. zł.

- Opieka medyczna nad uchodźcami z Ukrainy to dodatkowe obciążenie dla ratowników medycznych. Do tej pory, czyli od końca lutego 2022 roku, wyjeżdżali do nich z pomocą ponad 640 razy. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie - dodał wojewoda podlaski.

W imieniu dyrektorów poszczególnych placówek głos zabrał dyrektor WSPR w Białymstoku Bogdan Kalicki.

- Jest to sprzęt z najwyższej półki, całkowicie kompatybilny z tym, z którym dzisiaj pracujemy, czyli jego użytkowanie nie będzie rodziło żadnych dodatkowych komplikacji, trudności. Aby personel mógł skutecznie realizować działania ratownicze, musi dysponować niezawodnym, najnowszej generacji sprzętem, dlatego dziękujemy i na pewno będziemy z niego korzystać - podkreślił dyrektor.

Szacowana wartość przekazanego sprzętu to mln 490 tys. zł.

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny