Zwycięstwo w tie-breaku. Siatkarze Mikolo Sokółka dostarczyli mnóstwa emocji.

Paweł Trochim [email protected] tel. 85 711 22 87
Siatkarze Mikolo Sokółka dostarczyli mnóstwa emocji kibicom
Siatkarze Mikolo Sokółka dostarczyli mnóstwa emocji kibicom Fot: PZTS Białystok
Po raz kolejny siatkarze Mikolo Sokółka dostarczyli mnóstwo emocji. Tym razem dla kibiców w Grajewie. Prowadzili 2:0, żeby przegrać dwa kolejne sety i walczyć w tie-breaku.

Szczęśliwe wyjazdowe zwycięstwo odnieśli podopieczni Wojciecha Zajkowskiego.

Tym razem zdobyli punkty w Grajewie. Mogło być ich więcej, ale zbytnie rozluźnienie w szeregach sokólskiej drużyny, po dwóch wygranych setach, doprowadziło do tie-breaku.

W pierwszej partii gospodarze prowadzili już 5:0. Jednak sokółczanie szybko doszli do głosu i objęli prowadzenie 9:8. Do końca seta trwała wyrównana walka i ostatecznie zwyciężyli ją siatkarze Mikolo 25:23.

W drugiej odsłonie gra naszego zespołu wyglądała lepiej. Przez całego seta zawodnicy kontrolowali grę i wygrali wysoko 25:18.

Byli blisko porażki

Wydawało się, że trzecia partia to będzie tylko formalność. Niestety, ambitnie grający gospodarze twardo walczyli o każdy punkt. Trochę nerwów w końcówce i kilka podstawowych błędów sprawiło, że sokółczanie przegrali tego seta 23:25.

Czwartego też, ponownie po znakomitej grze Grajewa.

Klęska w czwartym secie

- Mocna zagrywka sprawiła, że mieliśmy problemy z odbiorem piłki. Doprowadziło to do tego, że rywale odskoczyli nam na kilka punktów i musieliśmy grać piątego seta - mówi Krzysztof Zaniewski.

Ostatnia partia również była wyrównana. Jednak w pewnym momencie sokółczanom udało się odskoczyć na kilka punktów i wynik brzmiał 11:8. I znowu, po chwilach dekoncentracji sprawiła, że siatkarze z Grajewa doprowadzili do remisu 13:13. Ostatecznie szczęśliwie udało się nam wygrać 17:15.

Nasi zawodnicy zajmują dobre czwarte miejsce w III-ligowej tabeli siatkarzy mężczyzn.