MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zapisy do konkursu grantowego NEON nadal trwają. Nawet 8 milionów złotych za najlepsze rozwiązanie w dziedzinie ochrony przed korozją

OPRAC.: BC
Cyfrowy wyścig z korozją - trwa napór wniosków do konkursu grantowego.
Cyfrowy wyścig z korozją - trwa napór wniosków do konkursu grantowego. PKN Orlen / Biuro Prasowe
Trwa nabór wniosków do udziału w konkursie grantowym NEON. Najlepsze rozwiązanie w dziedzinie ochrony przed korozją (kategoria Przemysł 4.0) może zostać nagrodzone grantem w wysokości 8 milionów złotych od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz PKN Orlen. Spotkanie informacyjne dla osób zainteresowanych odbędzie się 10 marca 2023 roku.

– Naszym celem jest znalezienie, rozwinięcie i wdrożenie projektów, które zostaną wybrane w ramach konkursu w naszej własnej działalności. Chcemy, aby środki PKN ORLEN i NCBR posłużyły stworzeniu systemów i urządzeń z zakresu Przemysłu 4.0., które pomogą jeszcze lepiej i szybciej diagnozować, a także zapobiegać korozji procesowej, która jest dużym wyzwaniem w przemyśle. Jesteśmy otwarci na dyskusję z potencjalnymi wnioskodawcami. Zależy nam na wypracowaniu jak najlepszej ścieżki dojścia do celu tego konkursu z uwzględnieniem wymagań ustawowych ze strony NCBR, biznesowych ze strony PKN ORLEN i badawczo-rozwojowych ze strony zainteresowanych twórców – przekazał Arkadiusz Majoch, Dyrektor Biura Innowacji i Rozwoju Nowych Technologii w PKN Orlen.

W celu zapewnienia potencjalnym wnioskodawcom dostępu do informacji ws. późniejszej realizacji danych projektów PKN Orlen oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju organizują specjalne konsultacje, które odbędą się 11 marca o godzinie 11:00. Podczas spotkania wyjaśnione zostaną kwestie m.in. zapisów wzorów umów, stanowiących część dokumentacji konkursu. Do tej pory zorganizowano już dwa spotkania, obejmujące wsparcie w zakresie składania dokumentów, a także kwestii technicznych. Zgłoszenia należy składać na stronie internetowej Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Cyfrowy wyścig z korozją - trwają zapisy do konkursu

W ramach zapowiadanego konkursu przemysł 4.0 poszukiwane są rozwiązania w następujących tematach:

  • aplikacja do monitorowania i predykcji korozji na instalacjach przemysłowych branży rafineryjno-petrochemicznej zawierająca moduły machine learning,
  • innowacyjne urządzenie/system do monitorowania czynników korozyjnych w procesowych strumieniach węglowodorowych oraz wodnych w czasie rzeczywistym (online), w tym zawartości związków i pierwiastków wpływających na przyspieszenie korozji oraz detekcja – wraz z lokalizacją w obrębie instalacji – i monitoring szybkości różnych rodzajów korozji (m.in. równomiernej, wżerowej, naprężeniowej, wodorowej, podosadowej, siarczkowej oraz spowodowanej przez kwasy naftenowe),
  • telemetryczny system centralnego nadzoru nad prawidłowością funkcjonowania ochrony katodowej zbiorników podziemnych wraz z mapą interaktywną zdarzeń awaryjnych.

Przemysł 4.0 to drugi konkurs w ramach programu NEON. W tym roku ogłoszone zostaną również konkursy w kategoriach „Gospodarka Obiegu Zamkniętego” oraz „Dekarbonizacja”.

Program NEON powstał na mocy umowy podpisanej przez NCBR i PKN Orlen w 2021 roku. Na prace nad projektami przeznaczono łącznie 200 milionów złotych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

NBP nowy do 14.07

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Zapisy do konkursu grantowego NEON nadal trwają. Nawet 8 milionów złotych za najlepsze rozwiązanie w dziedzinie ochrony przed korozją - Strefa Biznesu

Wróć na poranny.pl Kurier Poranny