Zapasy. Kolejny sukces młodego zapaśnika KS Wschód. Salimov z Pucharem Polski

Arslanbek Salimov na najwyższym stopniu podium Pucharu Polski
Arslanbek Salimov na najwyższym stopniu podium Pucharu Polski KS Wschód Białystok
Młody zapaśnik KS Wschód Białystok Arslanbek Salimov zdobył złoty medal Pucharu Polski w zapasach w stylu klasycznym.

W Warszawie odbył się ostatnio Puchar Polski seniorów w zapasach w stylu klasycznym. Doskonale zaprezentował się w nim zaledwie 17-letnii Arslanbek Salimov z KS Wschod Białystok.

Salomov zdobył złoty medal w kategorii 60 kg walcząc z dużo starszymi i doświadczonymi rywalami. W Pucharze Polski wygrałł trzy walki nie tracąc żadnego punktu technicznego. W finale pokonał zapasnika z Danii brązowego medalistę Mistrzostw Europy Kadetów z 2018 roku kładąc rywala na łopatki.

W turnieju startowało 107 zawodników z 21 klubów z całej Polski oraz drużyny z Litwy, Danii i Holandii. Dodajmy, że to już drugi turniej w tym roku, w którym Arslanbek Salimov okazał się bezkonkurencyjny.

Tokio Raport - rozmowa z Karoliną Pęk

Materiał oryginalny: Zapasy. Kolejny sukces młodego zapaśnika KS Wschód. Salimov z Pucharem Polski - Gazeta Współczesna