Jak obejść zakaz handlu w niedziele? Wystarczy zmienić się w placówkę pocztowe. To sposób jednej z bardziej popularnych sieci małych sklepów spożywczych - "Żabka". Za ladą będzie mógł stanąć szeregowy pracownik!

"Żabka" omija zakaz handlu w niedziele

Wszystko wskazuje na to, że sieć sklepów „Żabka" ominie zakaz handlu w niedziele - i to zgodnie z prawem. Sklepy spożywcze staną się placówkami pocztowymi.

Niedziele wolne od handlu 2018. Sklepy zamknięte w niedziele 2018 [KIEDY, DATA, LISTA - 17.03.2018]

Jedna z bardziej popularnych sieci małych sklepów spożywczych już wie, w jaki sposób obejść zakaz handlu w niedzielę. Sklepy zostaną placówkami pocztowymi, a to oznacza, że mogą być otwarte w niedziele. Zakaz handlu nie obowiązuje właśnie w placówkach pocztowych, w piekarniach, cukierniach i lodziarniach czy na stacjach paliw.

Zakaz handlu w niedziele 11.03.2018: Jakie sklepy otwarte 11 marca? [LISTA SKLEPÓW OTWARTYCH W NIEDZIELE] Gdzie zrobić zakupy?

Popularna sieć znalazła sposób na w niedzielę z zakazem handlu

To efekt współpracy Żabki z Pocztą Polską i DHL. Od listopada 2017 roku we wszystkich Żabkach można bowiem odbierać paczki DHL. Z kolei w ostatnich tygodniach sieć sklepów podpisała porozumienie z Pocztą Polską

Jak wynika z informacji wiadomoscihandlowe.pl, już od środy (25 kwietnia) franczyzobiorcy sieci będą otrzymywać naklejki z napisem "Placówka pocztowa", do wyeksponowania na drzwiach sklepu.

„Żabka" będzie pocztą. Dzięki temu ominie zakaz handlu w niedziele

Co to oznacza? W praktyce za ladą sklepu w niedzielę z zakazem handlu nie będzie musiał stać franczyzobiorca, tylko każdy pracownik. Sieć zachęca franczyzobiorców do otwierania sklepów w każde święto i niedzielę bez handlu. W jaki sposób? Proponuje dodatkowe 10 proc. netto dochodu z takiego dnia.

Zakaz handlu w niedzielę. Za nami już dwie niedziele bez zakupów. Białostoczanie mówią: to da się przeżyć

Punkty odbioru przesyłek nie są jedynymi miejscami, które mogą być otwarte w niedziele. Ustawa dopuszcza ponadto działalność:

  • piekarni,
  • cukierni,
  • stacji benzynowych,
  • kwiaciarni,
  • punktów ze zniczami i kwiatami przy cmentarzach,
  • sklepów z pamiątkami i prasą.
  • placówek handlowych przy dworcach.

Żabka Polska sp. z o.o. jest właścicielem największej w Polsce sieci sklepów typu convenience, prowadzonych pod markami Żabka i Freshmarket. Ma około 4700 placówek.

Sklepy spożywcze online w Białymstoku. Gdzie zrobić zakupy spożywcze w sklepie internetowym z dostawą na terenie Białegostoku?

Partia Wolność Okręg Białystok przeciw zakazowi handlu w niedzielę