Za pomaganie podziękują nową fryzurą. A z włosów będą peruki...

  Za pomaganie podziękują nową fryzurą. A z włosów będą peruki dla dzieci z oddziałów onkologicznych [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Agata Sawczenko

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Pomóżmy dzieciom szybciej zapomnieć o skutkach choroby oraz wrócić do normalnej codzienności. Do stworzenia jednej tylko peruki potrzeba włosów z kilkunastu
  1/10

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Wojciech Wojtkielewicz

  Po pierwsze – trzeba mieć długie, zadbane włosy. Po drugie – chęć pomocy. Resztą zajmą się specjaliści ze Studia Fryzur „Pod Aniołami”. Już w poniedziałek rusza tu akcja „Włosy Miłości”. Obcięte włosy zostaną przekazane na peruki dla białostockich maluchów z oddziału onkologii. A w ramach podziękowań – fryzury będą za darmo.
  Osiem lat temu przemiła osoba zapytała, czy strzyżemy włosy na peruki dla osób potrzebujących. Miała długie naturalne włosy, potrzebowała odmiany – opowiada Agnieszka Stoksik, szefowa studia Pod Aniołami. Wtedy, oczywiście, umówiła się z klientką. – Z wielką radością – podkreśla. – Tak właśnie zaczęła się przygoda z plecionym i strzyżonymi warkoczami.
  Zobacz galerię
  Bo to spotkanie ją zainspirowało. Zaczęła w swoim studio organizować akcje ścinania włosów.
  I obcięte warkocze wysyłała do fundacji zajmującej się przygotowywaniem peruk. Kilka miesięcy temu postanowiła jednak zmienić formułę pomagania. Nastawiła się na pomaganiu dzieciom – tym, które w białostockich szpitalach leczone są onkologicznie.

  Akcja Włosomania. Pozwól ściąć sobie włosy i pomóż chorym! [foto]

  – Bo dzieci podczas chemioterapii także spotykają się z utratą wiary w siebie, odtrąceniem przez rówieśników oraz nieprzychylnym wzrokiem społeczeństwa – tłumaczy.

  Znajoma, pracująca w szpitalu, poleciła jej stowarzyszenie „Mówimy NIEboRAKOWI”. Dzięki współpracy z nim dokładnie wie, że peruki trafią do białostockich dzieci. I już w poniedziałek zapowiada rozpoczęcie akcji, która potrwa cały tydzień. Pomóc może każdy, kto ma długie, zadbane włosy. Trzeba tylko pamiętać, że obciętych zostanie przynajmniej 30 cm ich długości. Ale w zamian – fryzjerki za darmo zrobią nową fryzurę.

  Agnieszka Stoksik prosi tylko o wcześniejszą rezerwację terminu. I podaje numer telefonu: 505012468. – Ważne, by podać informację „strzyżenie na fundację” – zaprasza.


  Czytaj treści premium w Kurierze Porannym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 28 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »