Wyniki wyborów 2018 do rady powiatu - żywiecki

    Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

    – kandydat otrzymał mandat

    Okręg 1

    Żywiec

    Pokaż więcej

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA POWIATU ŻYWIECKIEGO

    kandydatliczba głosów

    1. 5 Andrzej Sylwester Mrowiec
      286 (2,03%)
    2. 4 Maria Teresa Uryś-Klima
      73 (0,52%)
    3. 1 Andrzej Ryszard Zieliński
      864 (6,13%)
    4. 3 Marek Piotr Regel
      599 (4,25%)
    5. 2 Jacek Józef Seweryn
      1 538 (10,91%)
    6. 6 Małgorzata Maria Imielska
      94 (0,67%)
    7. 7 Jolanta Bożena Gruszka
      226 (1,60%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Lidia Maria Gęga
      288 (2,04%)
    2. 6 Józef Paweł Wrzeszcz
      28 (0,20%)
    3. 2 Robert Jerzy Kliś
      200 (1,42%)
    4. 3 Artur Maciej Biel
      123 (0,87%)
    5. 4 Ryszard Stefan Kulczyński
      83 (0,59%)
    6. 7 Barbara Ewa Mąkinia
      53 (0,38%)
    7. 5 Aneta Agnieszka Gibas
      75 (0,53%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE POWIATU ŻYWIECKIEGO

    kandydatliczba głosów

    1. 7 Dariusz Andrzej Hyliński
      99 (0,70%)
    2. 3 Monika Anna Gęga
      155 (1,10%)
    3. 5 Anna Elżbieta Jafernik
      168 (1,19%)
    4. 2 Marcin Łukasz Piątek
      139 (0,99%)
    5. 1 Robert Kolanko
      750 (5,32%)
    6. 4 Hubert Piotr Rodak
      261 (1,85%)
    7. 6 Małgorzata Joanna Gabryel
      59 (0,42%)

    KOMITET WYBORCZY POROZUMIENIE JAROSŁAWA GOWINA

    kandydatliczba głosów

    1. 7 Szymon Bartłomiej Piątek
      259 (1,84%)
    2. 6 Krystyna Janina Wojtas
      59 (0,42%)
    3. 4 Agata Barbara Barcik
      98 (0,70%)
    4. 3 Maciej Syjota
      59 (0,42%)
    5. 1 Jerzy Roman Kliś
      301 (2,13%)
    6. 2 Anna Ewa Tuleja
      59 (0,42%)
    7. 5 Jarosław Paweł Miodoński
      84 (0,60%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 5 Mirosław Staszkiewicz
      394 (2,79%)
    2. 4 Mirosław Jarosław Gumułczyński
      87 (0,62%)
    3. 1 Adrian Kamil Midor
      1 921 (13,63%)
    4. 3 Marzena Anna Pietraszewska
      752 (5,33%)
    5. 6 Agata Maria Pindel
      163 (1,16%)
    6. 7 Tomasz Ireneusz Biłko
      223 (1,58%)
    7. 2 Maria Anna Wisińska-Kurz
      628 (4,45%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Bogumiła Grażyna Lach
      1 164 (8,26%)
    2. 4 Małgorzata Maria Olechowska - Pawełek
      111 (0,79%)
    3. 3 Kazimierz Zmaczyński
      409 (2,90%)
    4. 1 Michał Bogumił Koźlik
      886 (6,28%)
    5. 5 Karolina Katarzyna Stokłosa
      140 (0,99%)
    6. 6 Katarzyna Barbara Korczak
      82 (0,58%)
    7. 7 Tomasz Krzysztof Laburda
      59 (0,42%)

    Okręg 2

    Świnna, Gilowice, Łękawica, Ślemień

    Pokaż więcej

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA POWIATU ŻYWIECKIEGO

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Bronisław Sroka
      107 (1,02%)
    2. 2 Jerzy Stanisław Małysiak
      222 (2,12%)
    3. 4 Anna Maria Trzop
      77 (0,74%)
    4. 5 Agata Cebrat
      239 (2,29%)
    5. 6 Wioleta Elżbieta Kijas
      115 (1,10%)
    6. 1 Kazimierz Józef Knapek
      503 (4,81%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Anna Krystyna Witas
      21 (0,20%)
    2. 6 Władysław Jurasz
      19 (0,18%)
    3. 5 Andrzej Stokłosa
      49 (0,47%)
    4. 2 Wioleta Justyna Krzak
      46 (0,44%)
    5. 1 Henryk Satława
      493 (4,72%)
    6. 3 Aurelia Katarzyna Myśliwiec-Mrowiec
      61 (0,58%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE POWIATU ŻYWIECKIEGO

    kandydatliczba głosów

    1. 5 Lucyna Butor
      127 (1,21%)
    2. 2 Paulina Maria Białek
      88 (0,84%)
    3. 3 Rafał Michał Kotrys
      435 (4,16%)
    4. 1 Mieczysław Adam Krzak
      681 (6,51%)
    5. 6 Dariusz Paweł Kudzia
      366 (3,50%)
    6. 4 Iwona Dorota Walatek-Stokłosa
      208 (1,99%)

    KOMITET WYBORCZY POROZUMIENIE JAROSŁAWA GOWINA

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Barbara Helena Sroka
      142 (1,36%)
    2. 1 Sławomir Stanisław Wątroba
      268 (2,56%)
    3. 4 Sławomir Andrzej Budyn
      177 (1,69%)
    4. 5 Barbara Katarzyna Satława
      49 (0,47%)
    5. 2 Bronisław Piotr Pierlak
      64 (0,61%)
    6. 6 Halina Sapińska
      26 (0,25%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Bogusław Franciszek Wnętrzak
      853 (8,16%)
    2. 2 Maciej Pokusa
      992 (9,49%)
    3. 4 Jolanta Marszałek-Hura
      262 (2,51%)
    4. 6 Edyta Magdalena Zborowska
      81 (0,77%)
    5. 5 Justyna Katarzyna Barcik
      163 (1,56%)
    6. 1 Zbigniew Jan Gąsiorek
      1 778 (17,01%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 5 Paweł Andrzej Omyła
      128 (1,22%)
    2. 4 Magdalena Teresa Gwiżdż
      195 (1,87%)
    3. 1 Krzysztof Ryszard Kania
      466 (4,46%)
    4. 3 Barbara Satława
      231 (2,21%)
    5. 2 Michał Zenon Czulak
      623 (5,96%)
    6. 6 Stanisława Ewa Szymik
      100 (0,96%)

    Okręg 3

    Czernichów, Łodygowice, Lipowa

    Pokaż więcej

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA POWIATU ŻYWIECKIEGO

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Joanna Wójcik-Mirska
      38 (0,28%)
    2. 1 Marian Antoni Knapek
      911 (6,69%)
    3. 2 Adam Kos
      500 (3,67%)
    4. 8 Mateusz Marek Biernat
      35 (0,26%)
    5. 7 Julia Maria Pietraszko
      51 (0,37%)
    6. 6 Patrycjusz Grzegorz Siudy
      50 (0,37%)
    7. 5 Wanda Baron
      138 (1,01%)
    8. 4 Piotr Kazimierz Tlałka
      402 (2,95%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Tomasz Jan Kryczka
      90 (0,66%)
    2. 6 Krystyna Irena Małyszko
      31 (0,23%)
    3. 4 Bronisław Łatanik
      37 (0,27%)
    4. 1 Roman Włodzimierz Klimczak
      214 (1,57%)
    5. 5 Grażyna Maria Marszałek
      38 (0,28%)
    6. 7 Elżbieta Wisła
      64 (0,47%)
    7. 8 Marcin Michał Moc
      38 (0,28%)
    8. 2 Zbigniew Jan Grabowski
      71 (0,52%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE POWIATU ŻYWIECKIEGO

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Stanisław Wojciech Kucharczyk
      1 761 (12,94%)
    2. 6 Franciszek Gąsiorek
      78 (0,57%)
    3. 4 Marcin Jan Cender
      352 (2,59%)
    4. 2 Danuta Elżbieta Kubalica
      319 (2,34%)
    5. 3 Liliana Anna Wójtowicz
      136 (1,00%)
    6. 8 Anna Czulak
      63 (0,46%)
    7. 7 Małgorzata Maria Pasierbek
      44 (0,32%)
    8. 5 Wojciech Harat
      32 (0,24%)

    KOMITET WYBORCZY POROZUMIENIE JAROSŁAWA GOWINA

    kandydatliczba głosów

    1. 8 Leszek Piotr Powroźnik
      15 (0,11%)
    2. 1 Piotr Paweł Kufel
      225 (1,65%)
    3. 2 Adrian Grzegorz Jagosz
      221 (1,62%)
    4. 3 Roman Paweł Biela
      90 (0,66%)
    5. 7 Paweł Waluś
      50 (0,37%)
    6. 6 Iwona Katarzyna Rodak
      32 (0,24%)
    7. 4 Anna Barbara Chowaniec
      36 (0,26%)
    8. 5 Jadwiga Stanisława Midor
      29 (0,21%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Roman Rokita
      1 103 (8,10%)
    2. 1 Wiesław Józef Sypta
      1 479 (10,87%)
    3. 3 Jadwiga Jakubiec
      837 (6,15%)
    4. 7 Sabina Agata Wolna
      257 (1,89%)
    5. 5 Andrzej Marian Talik
      412 (3,03%)
    6. 6 Stanisława Knapek
      340 (2,50%)
    7. 8 Janusz Antoni Gancarczyk
      625 (4,59%)
    8. 4 Tomasz Łukasz Kowalik
      417 (3,06%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 5 Łukasz Marcin Ecimowicz
      302 (2,22%)
    2. 2 Teresa Małgorzata Mazurkiewicz
      193 (1,42%)
    3. 6 Cezary Maciej Bąk
      48 (0,35%)
    4. 7 Przemysław Daniel Babiarz
      144 (1,06%)
    5. 3 Barbara Bysko
      232 (1,70%)
    6. 1 Jacek Stanisław Kulec
      822 (6,04%)
    7. 4 Agata Biegun
      207 (1,52%)

    Okręg 4

    Jeleśnia, Koszarawa

    Pokaż więcej

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA POWIATU ŻYWIECKIEGO

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Marian Kazimierz Malec
      69 (0,85%)
    2. 3 Michał Łukasz Urbaniec
      122 (1,51%)
    3. 1 Anna Elżbieta Waluś
      177 (2,19%)
    4. 4 Aleksandra Anna Dymanus - Gaudyn
      13 (0,16%)
    5. 5 Kamila Żurek
      60 (0,74%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Ewa Krystyna Ponikwia
      31 (0,38%)
    2. 2 Władysław Pindel
      83 (1,03%)
    3. 3 Grzegorz Janoszek
      33 (0,41%)
    4. 1 Józef Mrowiec
      327 (4,04%)
    5. 5 Danuta Barbara Barabasz
      30 (0,37%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE POWIATU ŻYWIECKIEGO

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Ryszard Ducin
      692 (8,55%)
    2. 2 Franciszek Dybek
      846 (10,45%)
    3. 3 Janusz Wojciech Wróbel
      212 (2,62%)
    4. 4 Małgorzata Majdak
      138 (1,70%)
    5. 5 Olga Łukańko
      149 (1,84%)

    KOMITET WYBORCZY POROZUMIENIE JAROSŁAWA GOWINA

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Małgorzata Pindel
      289 (3,57%)
    2. 5 Andrzej Wojciech Wójcik
      39 (0,48%)
    3. 3 Kazimierz Tomaszek
      123 (1,52%)
    4. 2 Marian Makuch
      472 (5,83%)
    5. 4 Danuta Brańka
      91 (1,12%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Halina Haręża
      327 (4,04%)
    2. 1 Tadeusz Stanisław Pal
      1 436 (17,74%)
    3. 3 Halina Kubica
      1 099 (13,57%)
    4. 4 Danuta Maria Hulbój
      344 (4,25%)
    5. 5 Zenon Jan Habdas
      175 (2,16%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Wiesław Andrzej Smagoń
      141 (1,74%)
    2. 3 Beata Magdalena Gołek - Kasprzak
      165 (2,04%)
    3. 1 Zdzisław Jerzy Wrzeszcz
      258 (3,19%)
    4. 5 Angelina Ewelina Widuch
      40 (0,49%)
    5. 4 Robert Marian Prosianowski
      115 (1,42%)

    Okręg 5

    Radziechowy Wieprz, Węgierska Górka

    Pokaż więcej

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA POWIATU ŻYWIECKIEGO

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Jacek Adam Jarco
      503 (4,15%)
    2. 3 Jadwiga Śleziak
      381 (3,14%)
    3. 2 Janusz Tomasz Słowy
      466 (3,84%)
    4. 5 Janina Tlałka
      110 (0,91%)
    5. 6 Małgorzata Sobel
      216 (1,78%)
    6. 4 Stanisław Lizak
      182 (1,50%)
    7. 7 Paulina Patrycja Nowak-Wojtyła
      16 (0,13%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Bogusław Hutman-Wilczek
      132 (1,09%)
    2. 6 Tomasz Józef Zawada
      27 (0,22%)
    3. 2 Anita Agnieszka Dziedzic
      70 (0,58%)
    4. 7 Bożena Majdak
      92 (0,76%)
    5. 3 Henryk Tetłak
      59 (0,49%)
    6. 5 Eugenia Kumorek
      11 (0,09%)
    7. 4 Zygmunt Miodoński
      26 (0,21%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE POWIATU ŻYWIECKIEGO

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Józef Janusz Stopka
      1 591 (13,12%)
    2. 3 Agnieszka Mocek
      166 (1,37%)
    3. 4 Jolanta Małkińska
      76 (0,63%)
    4. 5 Magdalena Nowakowska
      55 (0,45%)
    5. 6 Michał Józef Kupczak
      112 (0,92%)
    6. 7 Sebastian Rybarski
      133 (1,10%)
    7. 2 Bogusława Włoch
      150 (1,24%)

    KOMITET WYBORCZY POROZUMIENIE JAROSŁAWA GOWINA

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Mirosław Twardysko
      440 (3,63%)
    2. 3 Anna Zając
      130 (1,07%)
    3. 5 Jolanta Anna Pawlus
      64 (0,53%)
    4. 2 Piotr Kosiec
      196 (1,62%)
    5. 7 Adam Lucjan Juraszek
      41 (0,34%)
    6. 6 Jadwiga Kuchejda
      33 (0,27%)
    7. 4 Tomasz Andrzej Stasica
      22 (0,18%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Władysław Józef Skrzyp
      1 399 (11,54%)
    2. 3 Anna Kupczak
      535 (4,41%)
    3. 4 Mieczysław Gluza
      154 (1,27%)
    4. 6 Anna Stanisława Szwed-Dudek
      215 (1,77%)
    5. 5 Jadwiga Jurasz
      958 (7,90%)
    6. 1 Jan Witkowski
      1 684 (13,89%)
    7. 7 Jacek Biłko
      478 (3,94%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Kazimierz Szczepaniak
      50 (0,41%)
    2. 1 Stanisław Tadeusz Kuliński
      584 (4,82%)
    3. 2 Elżbieta Barbara Borowik
      134 (1,11%)
    4. 3 Natalia Daria Cieślik
      97 (0,80%)
    5. 5 Aleksandra Wiktoria Ziętek
      107 (0,88%)
    6. 6 Zbigniew Jan Ślęzak
      39 (0,32%)
    7. 7 Barbara Mika
      192 (1,58%)

    Okręg 6

    Rajcza, Ujsoły, Milówka

    Pokaż więcej

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA POWIATU ŻYWIECKIEGO

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Grzegorz Rybarski
      787 (8,22%)
    2. 3 Małgorzata Irena Kosińska
      101 (1,06%)
    3. 4 Andrzej Bułka
      59 (0,62%)
    4. 5 Stanisława Danuta Szatanik
      26 (0,27%)
    5. 6 Katarzyna Kąkol
      89 (0,93%)
    6. 2 Andrzej Lach
      221 (2,31%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 5 Paulina Maria Hutyra-Polak
      33 (0,34%)
    2. 4 Małgorzata Teresa Mozol
      39 (0,41%)
    3. 3 Arkadiusz Henryk Tetłak
      29 (0,30%)
    4. 1 Piotr Andrzej Gwizdoń
      151 (1,58%)
    5. 2 Dagmara Sylwia Rodak
      25 (0,26%)
    6. 6 Tadeusz Antoni Szczotka
      57 (0,60%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE POWIATU ŻYWIECKIEGO

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Irena Czesława Greń
      51 (0,53%)
    2. 2 Józef Wojciech Worek
      535 (5,59%)
    3. 1 Jan Ficoń
      257 (2,69%)
    4. 4 Teresa Kubiesa
      63 (0,66%)
    5. 5 Józef Fułat
      46 (0,48%)
    6. 6 Barbara Karczuga
      52 (0,54%)

    KOMITET WYBORCZY POROZUMIENIE JAROSŁAWA GOWINA

    kandydatliczba głosów

    1. 5 Danuta Lidia Wrężel
      56 (0,59%)
    2. 3 Róża Kruczyńska
      79 (0,83%)
    3. 6 Tadeusz Fiedor
      287 (3,00%)
    4. 4 Iwona Beata Pytel
      37 (0,39%)
    5. 2 Mariusz Marek Bury
      200 (2,09%)
    6. 1 Tadeusz Pytel
      520 (5,43%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Aleksandra Legierska
      807 (8,43%)
    2. 5 Karina Anna Romanowska
      205 (2,14%)
    3. 2 Adam Iwanek
      890 (9,30%)
    4. 6 Jolanta Omiatacz
      91 (0,95%)
    5. 3 Jacek Jerzy Kotrys
      574 (6,00%)
    6. 1 Andrzej Jerzy Kalata
      1 999 (20,89%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Bernadeta Gawryołek
      340 (3,55%)
    2. 1 Małgorzata Rachwał
      364 (3,80%)
    3. 3 Agnieszka Szczotka
      237 (2,48%)
    4. 6 Józef Polak
      111 (1,16%)
    5. 4 Tadeusz Piotr Kochutek
      73 (0,76%)
    6. 5 Mateusz Krystian Kleinert
      79 (0,83%)

    Wyniki wyborów samorządowych

    Wideo

    Quizy wyborcze. Przetestuj swoją wiedzę i zdecyduj, na kogo oddać swój głos!

    Czy wiesz jak głosować? Sprawdź, ile wiesz o wyborach

    Czy wiesz jak głosować? Sprawdź, ile wiesz o wyborach

    Z którą partią ci po drodze? Quiz preferencji politycznych

    Z którą partią ci po drodze? Quiz preferencji politycznych

    Te zwroty znasz z wypowiedzi polityków. Ile z nich rozumiesz?

    Te zwroty znasz z wypowiedzi polityków. Ile z nich rozumiesz?

    Czy wiesz o państwie więcej niż nastolatek? WOS dla początkujących obywateli

    Czy wiesz o państwie więcej niż nastolatek? WOS dla początkujących obywateli

    Najczęściej komentowane

    Poranny.pl poleca

    Kobiety poszukiwane przez podlaską policję. Oszustka, złodziejka, szpieg, fałszerz, dilerka

    Kobiety poszukiwane przez podlaską policję. Oszustka, złodziejka, szpieg, fałszerz, dilerka

    Zakochaj się w historii. Trwa rekrutacja do Olimpiady Solidarności

    Zakochaj się w historii. Trwa rekrutacja do Olimpiady Solidarności

    Oto lista najbardziej popularnych ginekologów - Białystok, woj. podlaskie

    Oto lista najbardziej popularnych ginekologów - Białystok, woj. podlaskie

    Najczęściej czytane