Wyniki wyborów 2018 do rady powiatu - będziński

    Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

    – kandydat otrzymał mandat

    Okręg 1

    Będzin

    Pokaż więcej

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Sebastian Adrian Szaleniec
      3 452 (15,26%)
    2. 11 Anna Ewa Pawęzowska
      506 (2,24%)
    3. 3 Elżbieta Maria Kwaśnicka
      399 (1,76%)
    4. 5 Grzegorz Jacek Iwański
      227 (1,00%)
    5. 4 Rafał Jan Adamczyk
      472 (2,09%)
    6. 2 Halina Jadwiga Mentel
      703 (3,11%)
    7. 6 Karolina Olga Adamczyk
      152 (0,67%)
    8. 10 Jacek Stanisław Kołacz
      285 (1,26%)
    9. 9 Marek Strózik
      235 (1,04%)
    10. 8 Renata Elżbieta Stanek-Kozłowska
      351 (1,55%)
    11. 7 Bożena Franciszka Respondek
      310 (1,37%)
    12. 12 Ireneusz Błach
      463 (2,05%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE DLA POWIATU BĘDZIŃSKIEGO

    kandydatliczba głosów

    1. 7 Anna Bożena Drzewiecka
      295 (1,30%)
    2. 2 Maria Barbara Potępa
      482 (2,13%)
    3. 3 Bożena Irena Łapaj
      606 (2,68%)
    4. 4 Mariola Kidawa
      470 (2,08%)
    5. 5 Dariusz Piotr Jakubczyk
      160 (0,71%)
    6. 6 Jadwiga Władysława Janusz-Sender
      155 (0,69%)
    7. 9 Robert Jan Świgoń
      148 (0,65%)
    8. 10 Mateusz Grzegorz Katolik
      112 (0,50%)
    9. 11 Tatiana Gabriela Kubacka
      105 (0,46%)
    10. 8 Błażej Sebastian Kabat
      95 (0,42%)
    11. 12 Agnieszka Dorota Nowak-Chrostowska
      101 (0,45%)
    12. 1 Adam Stanisław Szydłowski
      1 413 (6,25%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Maciej Bogumił Bieniecki
      433 (1,91%)
    2. 3 Jolanta Barbara Szymczak
      67 (0,30%)
    3. 2 Janusz Wojciech Gęborski
      111 (0,49%)
    4. 4 Edyta Iwona Zięba
      137 (0,61%)
    5. 6 Michał Łukasz Oleszak
      46 (0,20%)
    6. 5 Renata Koterwa
      53 (0,23%)
    7. 7 Paulina Dominika Golda
      60 (0,27%)
    8. 8 Leszek Henryk Lachiewicz
      29 (0,13%)
    9. 9 Katarzyna Joanna Bartoszewicz
      32 (0,14%)
    10. 10 Marcin Paweł Zieliński
      89 (0,39%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Agnieszka Grażyna Pruszowska-Mikołajczak
      581 (2,57%)
    2. 9 Marcin Maciej Słowik
      123 (0,54%)
    3. 10 Katarzyna Jolanta Jackiewicz
      111 (0,49%)
    4. 1 Arkadiusz Czesław Watoła
      2 027 (8,96%)
    5. 5 Zenon Piwko
      159 (0,70%)
    6. 4 Marek Marcin Kisiel
      260 (1,15%)
    7. 3 Anna Stanisława Koczur
      479 (2,12%)
    8. 7 Józef Janusz Pilch
      162 (0,72%)
    9. 6 Katarzyna Anna Maciejewska
      739 (3,27%)
    10. 11 Adam Jerzy Stępień
      122 (0,54%)
    11. 12 Andrzej Zdzisław Snopek
      119 (0,53%)
    12. 8 Edyta Ewa Starzyńska
      152 (0,67%)

    KOMITET WYBORCZY KOMITET ROZWOJU ZAGŁĘBIA

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Henryk Stefan Bebak
      27 (0,12%)
    2. 7 Wojciech Łebek
      93 (0,41%)
    3. 6 Izabela Lucyna Bronikowska
      79 (0,35%)
    4. 8 Edward Franciszek Szczepańczyk
      26 (0,11%)
    5. 10 Joanna Winkiel
      58 (0,26%)
    6. 9 Kajetan Zdzisław Kwiecień
      91 (0,40%)
    7. 12 Dorota Maria Chmielewska
      61 (0,27%)
    8. 11 Mariusz Piotr Grabarczyk
      57 (0,25%)
    9. 1 Emil Bystrowski
      414 (1,83%)
    10. 3 Ewa Zofia Lacek
      194 (0,86%)
    11. 2 Radosław Baran
      358 (1,58%)
    12. 5 Agata Małgorzata Włodarz
      89 (0,39%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARCIN LAZAR

    kandydatliczba głosów

    1. 8 Mateusz Adrian Białas
      78 (0,34%)
    2. 7 Karolina Aleksandra Rojek
      163 (0,72%)
    3. 9 Piotr Jan Podsiadło
      207 (0,92%)
    4. 10 Ryszard Marian Tkacz
      177 (0,78%)
    5. 3 Olga Monika Lubecka
      229 (1,01%)
    6. 2 Joanna Maria Podgórska-Rykała
      646 (2,86%)
    7. 6 Jan Jacek Pichura
      122 (0,54%)
    8. 1 Bartosz Tomasz Smółka
      804 (3,55%)
    9. 5 Aleksandra Kinga Rój
      354 (1,57%)
    10. 4 Maciej Zbigniew Borkowski
      270 (1,19%)
    11. 11 Maria Knopisz
      44 (0,19%)
    12. 12 Iwona Klementyna Manterys
      190 (0,84%)

    Okręg 2

    Czeladź

    Pokaż więcej

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Jerzy Leon Grad
      855 (6,05%)
    2. 2 Michał Marcin Malczewski
      360 (2,55%)
    3. 4 Janusz Wojciech Gątkiewicz
      544 (3,85%)
    4. 3 Michał Andrzej Słomka
      192 (1,36%)
    5. 5 Aneta Małgorzata Homel
      134 (0,95%)
    6. 6 Agata Bernadetta Kuzia
      76 (0,54%)
    7. 7 Jadwiga Małgorzata Pikuła
      88 (0,62%)
    8. 8 Marek Michał Czekajski
      105 (0,74%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE DLA POWIATU BĘDZIŃSKIEGO

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Beata Zawiła
      719 (5,09%)
    2. 1 Jan Bogusław Powałka
      978 (6,92%)
    3. 3 Marek Rajca
      813 (5,75%)
    4. 8 Iwona Teresa Szaleniec
      1 679 (11,88%)
    5. 7 Jacek Paweł Podgórski
      310 (2,19%)
    6. 4 Anna Hetmańczyk
      680 (4,81%)
    7. 5 Anna Piech
      661 (4,68%)
    8. 6 Justyna Krystyna Puławska
      269 (1,90%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

    kandydatliczba głosów

    1. 7 Ksenia Aneta Kurcewicz
      43 (0,30%)
    2. 8 Elżbieta Kuś
      106 (0,75%)
    3. 3 Jerzy Stanisław Cwynar
      55 (0,39%)
    4. 1 Tomasz Szotowski
      341 (2,41%)
    5. 2 Dariusz Stanisław Pawłowski
      78 (0,55%)
    6. 4 Maksym Mirosław Skowron
      55 (0,39%)
    7. 5 Maja Agnieszka Dobińska-Graczyk
      61 (0,43%)
    8. 6 Henryk Jan Górski
      85 (0,60%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Mateusz Andrzej Drożdżowski
      1 052 (7,44%)
    2. 8 Hanna Maria Szotowska
      243 (1,72%)
    3. 6 Maria Teresa Mróz
      70 (0,50%)
    4. 2 Mariola Barbara Kozieł
      284 (2,01%)
    5. 5 Waldemar Piotrowski
      123 (0,87%)
    6. 3 Tomasz Władysław Broniszewski
      325 (2,30%)
    7. 4 Teresa Ewa Kosmala
      405 (2,86%)
    8. 7 Anna Cieślik
      155 (1,10%)

    KOMITET WYBORCZY KOMITET ROZWOJU ZAGŁĘBIA

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Dorota Józefa Bąk
      478 (3,38%)
    2. 6 Paweł Jerzy Śliwa
      69 (0,49%)
    3. 5 Bogusław Stanisław Góra
      54 (0,38%)
    4. 3 Tadeusz Władysław Jurczyński
      147 (1,04%)
    5. 2 Mariusz Robert Kozłowski
      134 (0,95%)
    6. 4 Patrycja Maria Pasoń
      71 (0,50%)
    7. 7 Anna Ewa Koczotowska
      96 (0,68%)
    8. 8 Krzysztof Józef Tarkota
      55 (0,39%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARCIN LAZAR

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Łukasz Tomasz Zub
      428 (3,03%)
    2. 2 Maciej Emil Janus
      205 (1,45%)
    3. 5 Anita Agnieszka Korszyłowska
      19 (0,13%)
    4. 4 Jarosław Henryk Kot
      25 (0,18%)
    5. 3 Anna Iwona Derela
      65 (0,46%)
    6. 8 Mateusz Paweł Jakubowski
      147 (1,04%)
    7. 7 Kinga Karolina Jamrocha
      170 (1,20%)
    8. 6 Andrzej Edward Leszczyński
      31 (0,22%)

    Okręg 3

    Wojkowice, Mierzęcice, Siewierz

    Pokaż więcej

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Jan Mucha
      1 236 (9,60%)
    2. 4 Halina Łucja Kawecka
      110 (0,85%)
    3. 2 Teresa Maria Waluszczyk
      364 (2,83%)
    4. 3 Elżbieta Maria Hylewska
      110 (0,85%)
    5. 5 Zbigniew Eugeniusz Twardoch
      312 (2,42%)
    6. 6 Tadeusz Ryszard Wtorek
      115 (0,89%)
    7. 7 Jan Maciej Krzykawski
      173 (1,34%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE DLA POWIATU BĘDZIŃSKIEGO

    kandydatliczba głosów

    1. 7 Mariusz Piotr Dyduch
      389 (3,02%)
    2. 6 Barbara Katarzyna Cebula
      66 (0,51%)
    3. 5 Magdalena Joanna Kreczko
      297 (2,31%)
    4. 1 Dariusz Marcin Waluszczyk
      1 122 (8,72%)
    5. 4 Grażyna Maria Kocot
      293 (2,28%)
    6. 2 Andrzej Czesław Cembrzyński
      662 (5,14%)
    7. 3 Grzegorz Edward Zimnik
      311 (2,42%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Krystyna Dorota Kupiec
      85 (0,66%)
    2. 7 Artur Grzegorz Kułach
      120 (0,93%)
    3. 5 Edward Nowak
      89 (0,69%)
    4. 6 Agnieszka Maria Węgrzyn
      59 (0,46%)
    5. 3 Barbara Ewa Chrobak
      89 (0,69%)
    6. 2 Maciej Przemysław Dydak
      162 (1,26%)
    7. 1 Janusz Feliks Majczak
      377 (2,93%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 6 Mirosława Maria Mandat
      98 (0,76%)
    2. 1 Dorota Halina Kowalik
      799 (6,21%)
    3. 2 Paweł Dobrowolski
      634 (4,93%)
    4. 3 Sylwester Adam Rzepecki
      613 (4,76%)
    5. 7 Tadeusz Czesław Twardoch
      420 (3,26%)
    6. 4 Henryka Krzykawska
      204 (1,58%)
    7. 5 Witold Marek Kwiecień
      206 (1,60%)

    KOMITET WYBORCZY KOMITET ROZWOJU ZAGŁĘBIA

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Krzysztof Piotr Lubas
      239 (1,86%)
    2. 2 Radosław Antoni Kubik
      292 (2,27%)
    3. 5 Piotr Wacław Augustak
      30 (0,23%)
    4. 4 Mirosława Maria Całka
      319 (2,48%)
    5. 7 Krystian Zbigniew Żelazny
      147 (1,14%)
    6. 6 Anna Maria Buczek
      170 (1,32%)
    7. 1 Zofia Halina Gajdzik
      493 (3,83%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARCIN LAZAR

    kandydatliczba głosów

    1. 7 Jarosław Mirosław Sarnik
      364 (2,83%)
    2. 4 Marcin Jan Majewski
      116 (0,90%)
    3. 5 Katarzyna Joanna Zięba
      154 (1,20%)
    4. 2 Katarzyna Magdalena Wadowska
      262 (2,04%)
    5. 1 Monika Anna Pawłowska-Dyszy
      541 (4,20%)
    6. 6 Andrzej Janusz Jankowski
      5 (0,04%)
    7. 3 Jacek Józef Biedroń
      225 (1,75%)

    Okręg 4

    Bobrowniki, Psary, Sławków

    Pokaż więcej

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Ewa Katarzyna Bierońska
      1 644 (11,67%)
    2. 2 Marian Leopold Kozieł
      785 (5,57%)
    3. 3 Cezary Konstanty Garczarczyk
      788 (5,59%)
    4. 4 Lidia Lucyna Polak
      303 (2,15%)
    5. 8 Teresa Wanda Płoszaj
      295 (2,09%)
    6. 6 Beata Violetta Wiatr
      56 (0,40%)
    7. 5 Przemysław Marcin Krasoń
      527 (3,74%)
    8. 7 Mariusz Adam Korpak
      182 (1,29%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE DLA POWIATU BĘDZIŃSKIEGO

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Adam Mariusz Dróżdż
      555 (3,94%)
    2. 2 Piotr Łukasz Ziemba
      501 (3,56%)
    3. 3 Łukasz Piotr Siwczyk
      560 (3,98%)
    4. 5 Rafał Jan Kocot
      565 (4,01%)
    5. 7 Aleksandra Czerska-Ozdowy
      145 (1,03%)
    6. 6 Jacek Jan Trawczyński
      152 (1,08%)
    7. 4 Agnieszka Alicja Borek-Brzezińska
      235 (1,67%)
    8. 8 Teresa Mieczysława Kosmala-Gąsior
      251 (1,78%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Zenobia Elżbieta Iwan
      41 (0,29%)
    2. 4 Sebastian Piotr Szymański
      121 (0,86%)
    3. 6 Agnieszka Garczarczyk
      129 (0,92%)
    4. 7 Krzysztof Robert Baryłko
      142 (1,01%)
    5. 5 Lucyna Janina Markusik
      43 (0,31%)
    6. 2 Jarosław Grzegorz Wylon
      160 (1,14%)
    7. 1 Marcin Janusz Zwoliński
      449 (3,19%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 6 Olga Lucyna Sobolewska
      270 (1,92%)
    2. 1 Włodzimierz Walerian Trzcionka
      920 (6,53%)
    3. 3 Jacek Mariusz Strąk
      184 (1,31%)
    4. 4 Zdzisław Wacław Pitas
      296 (2,10%)
    5. 5 Ewa Irena Trawczyńska
      302 (2,14%)
    6. 2 Henryk Stanisław Flak
      383 (2,72%)
    7. 7 Jolanta Agnieszka Białas
      158 (1,12%)
    8. 8 Krzysztof Wincenty Kopka
      275 (1,95%)

    KOMITET WYBORCZY KOMITET ROZWOJU ZAGŁĘBIA

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Anna Joanna Burda
      97 (0,69%)
    2. 1 Adrianna Romualda Kos
      261 (1,85%)
    3. 3 Paweł Marian Sobieszek
      412 (2,93%)
    4. 4 Agnieszka Aniela Niedbała
      108 (0,77%)
    5. 5 Magdalena Anna Starościak-Rychlik
      37 (0,26%)
    6. 6 Bartłomiej Piotr Wróbel
      158 (1,12%)
    7. 7 Dariusz Leszek Nowak
      35 (0,25%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARCIN LAZAR

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Paweł Czesław Białas
      31 (0,22%)
    2. 7 Liliana Grażyna Trzewik-Wieczorek
      36 (0,26%)
    3. 1 Angelika Weronika Wątor
      540 (3,83%)
    4. 3 Grażyna Ewa Polasiak
      324 (2,30%)
    5. 2 Zbigniew Władysław Tarmas
      209 (1,48%)
    6. 5 Paweł Andrzej Trzcionkowski
      226 (1,60%)
    7. 8 Olga Izabela Pasamonik
      118 (0,84%)
    8. 6 Łukasz Jerzy Janota
      76 (0,54%)

    Wyniki wyborów samorządowych

    Wideo

    Quizy wyborcze. Przetestuj swoją wiedzę i zdecyduj, na kogo oddać swój głos!

    Czy wiesz jak głosować? Sprawdź, ile wiesz o wyborach

    Czy wiesz jak głosować? Sprawdź, ile wiesz o wyborach

    Z którą partią ci po drodze? Quiz preferencji politycznych

    Z którą partią ci po drodze? Quiz preferencji politycznych

    Te zwroty znasz z wypowiedzi polityków. Ile z nich rozumiesz?

    Te zwroty znasz z wypowiedzi polityków. Ile z nich rozumiesz?

    Czy wiesz o państwie więcej niż nastolatek? WOS dla początkujących obywateli

    Czy wiesz o państwie więcej niż nastolatek? WOS dla początkujących obywateli

    Najczęściej komentowane

    Poranny.pl poleca

    Kobiety poszukiwane przez podlaską policję. Oszustka, złodziejka, szpieg, fałszerz, dilerka

    Kobiety poszukiwane przez podlaską policję. Oszustka, złodziejka, szpieg, fałszerz, dilerka

    Młodzi fonoholicy potrzebują pomocy. Rodzicu, zadbaj o swoje dziecko.

    Młodzi fonoholicy potrzebują pomocy. Rodzicu, zadbaj o swoje dziecko.

    Oto lista najbardziej popularnych ginekologów - Białystok, woj. podlaskie

    Oto lista najbardziej popularnych ginekologów - Białystok, woj. podlaskie

    Najczęściej czytane