MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybory samorządowe 2018: Tadeusz Arłukowicz, kandydat na prezydenta Białegostoku, chce Instytutu Wschodniego (wideo)

Tomasz Mikulicz
Tomasz Mikulicz
Tomasz Mikulicz
Kandydat na prezydenta Białegostoku stwierdził, że w naszym mieście potrzebny jest Instytut Wschodni. Kandydujący do Sejmiku z list Kukiz’15 Marcin Leoszko ubiega się o to już od czternastu lat.

Byłaby to międzywydziałowa jednostka badawczo-dydaktyczna, działająca w oparciu o kadrę naukową Uniwersytetu w Białymstoku i Politechniki Białostockiej. Swoją misję realizowałby również poprzez sieć jednostek partnerskich działających w sześciu krajach Europy Wschodniej – mówił Leoszko.

Dodał, że w dzisiejszych czasach elementem prowadzenia biznesu nie jest infrastruktura czy pieniądze, ale wiedza, informacja i kapitał ludzki.

– W instytucie mogłyby być prowadzone zajęcia dydaktyczne dla studentów kończące się tytułem magistra. Wzałożeniu 70 proc. studentów byłoby Polakami, pozostało 30 proc. to Litwini czy Ukraińcy. Nacisk edukacyjny byłby kierowany na prawo i ekonomię – tłumaczył Leoszko.

Instytut miałby się też zająć m.in. ściągnięciem korporacji międzynarodowych, które w oparciu o wysoko wykwalifikowaną kadrę menadżerską realizowałyby swoje inwestycje.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny