Wielki sukces białostockich strażaków na V Mistrzostwach Polski w Biegu po Schodach. Do pokonania było 30 pięter w pełnym umundurowaniu

Robert Borowy
W sobotę (16.09) w Warszawie odbyły się V Mistrzostwa Polski Strażaków w Biegu po Schodach "Wieżowiec 2023". Strażacy do pokonania mieli 30 pięter Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, czyli około 800 schodów. Do rywalizacji stanęło łącznie 212 dwuosobowych drużyn. Reprezentacja białostockich strażaków w składzie mł. kpt. Marek Rzemieniecki oraz asp. Maciej Bielawiec odniosła świetny wynik.

V Mistrzostwa Polski Strażaków w Biegu po Schodach "Wieżowiec 2023"

Wielki sukces białostockich strażaków, którzy wzięli udział w V Mistrzostwach Polski Strażaków w Biegu po Schodach "Wieżowiec 2023". Strażacy z całej Polski do pokonania mieli 30 pięter Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, które łącznie liczą około 800 schodów. Cały dystans strażacy pokonywali w pełnym umundurowaniu i ze sprzętem Ochrony Układu Oddechowego.

Do rywalizacji stanęło łącznie 212 dwuosobowych par. Zawody podzielone zostały na 5 kategorii:

• Państwowa Straż Pożarna,
  • Państwowa Straż Pożarna 70+,
  • Pary mieszane MIX,
  • Ochotnicze Straże Pożarne, Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej,
  • Kobiety.

Świetny wynik białostockiej drużyny strażaków. O zwycięstwie decydowały sekundy

Białostocka drużyna w składzie mł. kpt. Marek Rzemieniecki oraz asp. Maciej Bielawiec pokonała 30 pięter Pałacu Kultury i Nauki w czasie 5:05 znacznie poprawiając swój ubiegłoroczny rezultat. Uzyskany wynik uplasował KM PSP na 3 miejscu w klasyfikacji PSP oraz 3 miejscu w klasyfikacji OPEN. O zwycięstwie decydowały dwie sekundy różnicy.

Zwyciężyła reprezentacja KM PSP Myślenice z czasem 5:02, natomiast na 2 miejscu uplasowała się drużyna KM PSP Kraków z rezultatem 5:04. Na co dzień mł. kpt. Marek Rzemieniecki pełni służbę w JRG nr 2, a asp. Maciej Bielawiec w JRG nr 3 KM PSP w Białymstoku.