Wiatr na zawodach

Józef Zalesko
Niestety, aura nie dopisała narciarzom
W miniony weekend sokólski akwen był areną mistrzostw Polski w narciarstwie wodnym juniorów i juniorów młodszych

W zawodach wystartowało ponad siedemdziesięciu zawodników z dziewięciu klubów krajowych. Niestety zbyt silny wiatr, a w godzinach popołudniowych burza nie pozwoliła na przeprowadzenie zawodów zgodnie z ustalonym terminarzem.

Podobnie było w roku ubiegłym.

Narciarze reprezentowali kluby MOS i Sparta Augustów, UKS Batory z Sokółki, Slalom i AZS Warszawa, Zefir Bytom, Boreasz Jaworzno, Ski-line Szczecin i LOK Chrzanów. W pierwszym dniu mistrzostw rozegrano eliminacje w slalomie i skokach. Finały miały odbyć się w godzinach popołudniowych, ale przeszkodziła pogoda. Ostateczną rozgrywkę udało się przeprowadzić w skokach w grupie juniorów młodszych do 14 lat. Kategoria ta całkowicie została zdominowana przez narciarzy z Augustowa. Zwyciężył Kamil Borysewicz Sparta skokiem na odległość 24,8 m przed Dawidem Gasiewskim 14,9 m i Filipem Piersztuk 13,4 m, obaj MOS Augustów. W tej grupie wiekowej wśród dziewcząt wygrała konkurs Aleksandra Kuźbiel skokiem 8,9 metra.

Wśród juniorów do 17 lat bezapelacyjnym zwycięzcą eliminacji został mistrz Europy w skokach narciarskich na wyciągu Jan Galinowski
osiągając wynik 34,9 metra, drugim był Kamil Borysewicz 23,3 m, a trzeci Martin Gruca 22,1 m. Finałową rozgrywkę ze względu na burzę przeniesiono na inny termin. Wystartuje w niej ośmiu najlepszych zawodników z eliminacji.

W slalomie dziewcząt do 14 lat najlepszą okazała się Aleksandra Kuźbiel przed Adą Kusiak ze Ski-line Szczecin i Paulą Sobocińską z AZS Warszawa.

W tej kategorii odstąpiono od przeprowadzenia rozgrywki finałowej ze względu na przepisy regulaminowe. W slalomie chłopców w tej samej grupie wiekowej do finału zakwalifikowano siedmiu zawodników, w tym z najlepszym wynikiem Kamila Borysewicza ze Sparty. Bardzo wyrównany był poziom juniorek 17 lat w slalomie. Trzy zawodniczki, Aleksandra Gogola Boreasz Jaworzno oraz Weronika Pietraczyk i Agnieszka Lewandowska z warszawskiego AZS uzyskały ten sam wynik.

O kolorach medali dla każdej z nich zadecyduje finał, o ile pozwoli na jego rozegranie aura. W rywalizacji juniorów w tej samej konkurencji eliminacyjną rywalizację wygrał Adam Klos przed Dawidem Andrackim obaj MOS i Kamilem Paszkowskim Sparta wszyscy z Augustowa.