MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Warto przyjechać do Szepietowa

(koci)
Warto przyjechać do SzepietowaPokazy pracy maszyn co roku przyciągają tłumy rolników. Będzie można oglądać: kosiarki, przetrząsarki, zgrabiarki, prasy, prasoowijarki, przyczepy zbierające, sieczkarnie polowe oraz owijarki do bel
Warto przyjechać do SzepietowaPokazy pracy maszyn co roku przyciągają tłumy rolników. Będzie można oglądać: kosiarki, przetrząsarki, zgrabiarki, prasy, prasoowijarki, przyczepy zbierające, sieczkarnie polowe oraz owijarki do bel Andrzej Zgiet
Zielona Gala - impreza, której podlaskim rolnikom przedstawiać nie trzeba - już w najbliższy weekend. Można będzie m.in. obejrzeć maszyny do zbioru zielonki podczas pracy.

Zielona Gala to największa w Polsce północno-wschodniej impreza poświęcona technologii produkcji pasz z użytków zielonych.
- Do Szepietowa, już po raz dziesiąty, przyjadą liczący się producenci maszyn i urządzeń zielonkowych - mówi Marlena Zaremba z Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. - Rolnicy będą mieli okazję dokonać przeglądu maszyn, zapoznać się z kosztami ich eksploatacji i ich wydajności, a także zapoznają się z technologią zbioru.

I to właśnie pokaz pracy maszyn na polu budzi największe emocje wśród rolników. W tym roku odbędzie się on w niedzielę - początek o godz. 12. Zaprezentowanych zostanie prawie 200 maszyn i urządzeń. Będą to: kosiarki, przetrząsarki, zgrabiarki, prasy, prasoowijarki, przyczepy zbierające, sieczkarnie polowe oraz owijarki do bel.

Przyjedź do Szepietowa po wiedzę
- Teoretyczna część gali upłynie pod znakiem seminariów i wykładów - podkreśla Marlena Zaremba. - Będą one dotyczyć racjonalnego użytkowania łąk i pastwisk. Można będzie się dowiedzieć, jak przedłużyć żywotność użytków zielonych i na co zwrócić uwagę przy produkcji pasz objętościowych.

Zielona Gala to również okazja do skorzystania z fachowego doradztwa, swoje stoiska będą miały liczne instytucje i organizacje działające na rzecz rolnictwa. Ponadto prezentowane będą poletka doświadczalne PODR w Szepietowie.

Zielonej Gali towarzyszyć będą Podlaskie Targi Budownictwa Wiejskiego. Do Szepietowa przyjedzie kilkudziesięciu wystawców, prezentujących szeroką ofertę produktów dla budownictwa inwentarskiego oraz nowoczesne rozwiązania dla domu.

Zobacz pracę wiertnicy geotermalnej
Tegoroczna edycja targów poświęcona będzie systemom energooszczędnym - 30 maja odbędzie się "Dzień z odnawialnymi źródłami energii". 
Będzie to doskonała okazja do zapoznania się z korzyściami płynącymi z zastosowania systemów energooszczędnych i wymogami niezbędnymi przy ich instalacji. Firma Optima Polska przygotowuje blok tematyczny. Eksperci udzielą szczegółowych informacji na temat istniejących rozwiązań, kosztów inwestycji i możliwości dofinansowania. Na zainteresowanych czekają liczne pokazy. Będzie okazja obejrzeć pracę instalacji fotowoltaicznej i systemów solarnych. Zostanie zaprezentowana na żywo praca wiertnicy geotermalnej.
 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny