https://poranny.pl
reklama

"Wall Street Journal": Rosja rekrutuje Syryjczyków z doświadczeniem w walkach miejskich. Mają pomóc w zajęciu Kijowa

Marek Majewski
fot. Ratynskiy Vyacheslav / UNIAN
Syryjczycy z doświadczeniem w walkach miejskich mogą zostać wykorzystani przez Moskwę w ataku na Kijów - podaje "Wall Strett Journal".

Według amerykańskiego magazynu, Rosja, która od 2015 roku zaangażowana jest w wojnę domową w Syrii, w ostatnich dniach rekrutuje w tym kraju bojowników, mając nadzieję, że ich doświadczenie w walkach miejskich, pomoże rosyjskim siłom w zajęciu Kijowa i zadaniu decydującego ciosu ukraińskiemu rządowi. "Wall Street Journal" powołuje się na informacje przekazane przez czterech amerykańskich urzędników.

Jeden z urzędników miał powiedzieć "WSJ", że część z bojowników jest już na Ukrainie i przygotowuje się do wkroczenia na pole walki. Nie wiadomo, ilu Syryjczyków może pozyskać rosyjska armia, ani w której części Ukrainy mogą oni operować.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Polecane oferty
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny