Białostocka projektantka Barbara Piekut na największej polskiej imprezie modowej
Tutaj pojawiają się gwiazdy show biznesu i gorące nazwiska, nie tylko branży modowej. Tutaj warto i wypada być. Warsaw Fashion Street to święto polskiej mody. Podczas tegorocznej, dwunastej edycji, swoją kolekcję zaprezentowała białostoczanka Barbara Piekut, czyli marka Mo.Ya Fashion.
Jej udział w tak prestiżowej imprezie to efekt ogólnopolskiego konkursu New Look Design Refresh, w którym białostocka projektantka wystartowała i jako jedna z zaledwie ośmiu projektantów z całego kraju zakwalifikowała się do ścisłego finału. Projekt konkursowy Mo.Ya Fashion tak spodobał się Dorocie Wróblewskiej (głównej organizatorce wydarzenia, producentce pokazów, a także promotorce mody, kultury i sztuki), że sama zgłosiła Barbarę Piekut do zaprezentowania kolekcji podczas Warsaw Fashion Street.
Jaka jest ta kolekcja? – Eklektyczna, podobnie jak kobieca dusza – mówi projektantka. – Z jednej strony surowa i minimalistyczna w formie, z drugiej pełna drobiazgowych detali składających się na pełną przepychu całość. Symetria chłodnych krojów i cięć połączona z bogactwem detali francuskich koronek stanowi definicje kobiecości wyrażającej się na wiele rożnych sposobów i posiadających niejedno oblicze.
Barbara Piekut to znane nazwisko nie tylko w białostockim świecie mody. Ubiera m.in. Justynę Steczkowską, która w wywiadach podkreśla, że to właśnie z nią kojarzy jej się Białystok, zaznaczając przy każdej okazji, jak piękne i wyjątkowe są rzeczy, które powstają w jej atelier. Ostatnimi czasy media rozpływały się również nad białą suknią z metką MO.YA Fashion, którą miała na sobie Agnieszka Kaczorowska podczas prowadzenia urodzinowego koncertu Telewizji Polsat.
Projektantka współpracuje również z takimi gwiazdami, jak Anna Dec, Anna Piszczałka, Barbara Hetmańska czy Edyta Krzemień.
2017-06-20 16:13:00
W papierowym wydaniu Kuriera Porannego z 21 stycznia 2011 roku polecamy:
Na Krywlanach będzie hala. Miasto spełni warunki lotników.
W tym roku magistrat chce uzyskać decyzję lokalizacyjną, za dwa lata rozpocząć budowę hali widowiskowo-sportowej w Białymstoku. Do tego jednak jest potrzebna zgoda Urzędu Lotnictwa Cywilnego na zmniejszenie lotniska na Krywlanach, gdzie ma powstać obiekt. W zamian miasto wykona na własny koszt odwodnienie i ogrodzenie terenu.
na stronie 1.
Prezentujemy nominowanych do nagrody Złote Klucze
Dziś kategoria Człowiek Roku
na stronie 2.
Muzeum Wojska zaczyna współpracę z Discovery Historia
Będą pokazy filmów historycznych, wspólne tworzenie wydarzeń kulturalnych i związanych z historią. Tak ma być promowane muzeum i Białystok.
na stronie 3.
Nasze podstawówki mają nowe place zabaw
Kolorowe i bezpieczne. Takie place zabaw już są albo w najbliższym czasie powstaną w ponad 20 białostockich podstawówkach. Skorzystały one z rządowego programu Radosna Szkoła.
na stronie 4.
Marszałek województwa rozdzielił pieniądze na kulturę. Dofinansuje 105 projektów.
W tym roku organizatorzy przedsięwzięć kulturalnych dostaną od władz województwa łącznie 885 tys. zł. Na spektakle, publikacje, koncerty i warsztaty. Największe dotacje otrzymały festiwale muzyki cerkiewnej, ale będą także ciekawe wydarzenia za mniejsze kwoty.
na stronie 6.
Sprzątają miasto, zanim znów spadnie śnieg
Ponad 2,5 miliona złotych kosztowała do tej pory Białystok walka ze śniegiem. Do końca zimy jeszcze daleko, dlatego departament ochrony środowiska zamierza sprzątnąć miasto przed kolejnymi opadami. Firmy niewywiązujące się z umów mobilizuje karami finansowymi.
na stronie 7.
Bulwary zalewa wezbrana rzeka
Supraśl. Rzeka występuje z koryta i zalewa miejski deptak. Burmistrz zna problem, ale twierdzi, że nic nie da się zrobić. Podczas planowania inwestycji miasto liczyło się z takim zagrożeniem, bo bulwary powstały na terenie zalewowym.
na stronie 8.
CBA w urzędzie miasta w Łomży
Centralne Biuro Antykorupcyjne i wojewoda podlaski badają sprawę zatrudnienia w łomżyńskim ratuszu zięcia prezydenta Łomży Mieczysława Czerniawskiego. Funkcjonariusze spotkali się z prezydentem miasta i zabezpieczyli dokumenty związane z tym zatrudnieniem.
na stronie 11.
2011-01-20 20:00:00
W papierowym wydaniu Kuriera Porannego z 20 stycznia 2011 roku polecamy:
Gminy poprzez ulgi chcą przyciągnąć inwestorów
Zwolnienia z podatku od nieruchomości, promocja na zewnątrz, przygotowywanie terenów pod inwestycje oraz inne atrakcyjne ulgi. Tak gminy chcą zachęcić przedsiębiorców do zainwestowania i stworzenia nowych miejsc pracy na swoim terenie.
na stronie 1.
Teraz łatwiej można przekazać 1 %
Wystarczy wpisać nr KRS i odpowiednią kwotę do zeznania, by pieniądze trafiły do wybranej przez nas instytucji. Wczoraj do przekazania organizacjom pożytku publicznego 1 procenta naszych podatków namawiał wojewoda podlaski. - Te pieniądze mogą zrobić wiele dobrego - mówi Maciej Żywno.
na stronie 2.
Raport idzie do poprawki
Konsorcjum Arup i Ekoton poprawi raport o oddziaływaniu lotniska regionalnego na środowisko
na stronie 3.
Faszyści znów na ławie oskarżonych
Pisali antysemickie hasła na murach, rysowali faszystowskie symbole, niszczyli macewy na cmentarzu żydowskim. Sąd oceni, czy kilku młodych białostoczan tworzyło zorganizowaną grupę przestępczą.
na stronie 4.
Muzycy z orkiestry nie chcą współpracować z dyrektorem
Białostoccy filharmonicy zarzucają dyrektorowi nierówne traktowanie pracowników. Napisali list otwarty do marszałka. Władze województwa nie bagatelizują konfliktu.
na stronie 5.
Oczekiwana inwestycja
Kilkadziesiąt aut pomieści parking, który powstanie przy ulicy Legionowej. To od wielu lat pierwszy parking, który powstanie w centrum Białegostoku.
na stronie 6.
Wolontariuszki pomagają uczyć niepełnosprawne dzieci
Białostockie gimnazjalistki i studentki z zagranicy pomagają nauczycielom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Tłumaczą dzieciom trudne zadania i organizują zabawy.
na stronie 7.
2011-01-19 20:00:00
W papierowym wydaniu Kuriera Porannego z 7 września 2010 roku polecamy:
Bilety nareszcie będzie można kupić w autobusie miejskim
Karnety dostaniemy u kierowcy, opłatę za przejazd będzie można uiścić sms-em. To udogodnienia, które mogą pojawić się w białostockich autobusach jeszcze w tym roku. Projekt uchwały w tej sprawie przygotował magistrat. Radni mają się nim zająć na najbliższej sesji.
na str.1.
Uprowadzili mechanika, bo zepsuł im samochód
Mechanik miał tylko zwiększyć moc samochodu, a zepsuł jego silnik. Dlatego, zdaniem prokuratury, oskarżeni porwali go i zażądali kilku tysięcy złotych. Wczoraj trzej mężczyźni stanęli przed sądem.
na str.3.
Rusza piąta edycja Szkoły bez przemocy
Aby zmniejszyć agresję występującą w środowisku szkolnym program chce zaangażować w wolontariat rodziców uczniów.
na str.4.
Szkoła przy Upalnej ma już nowoczesne boisko
Doskonałe do siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej. Takie boisko ze sztuczną nawierzchnią mają licealiści i gimnazjaliści z ul. Upalnej. Podobne obiekty pojawią się też przy innych szkołach.
na str.5.
Didżeje zakręcą Białymstokiem
Muzyka elektroniczna, hip-hop, techno, zawody rowerowe, pokazy graffiti, wystawa. 25 września magazyn przy ulicy Węglowej będzie tętnił alternatywną kulturą.
na str.6.
Wasilków i Zawady odnowią biblioteki
Remonty będą możliwe dzięki finansowemu wsparciu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
na str.7.
Zielone będzie dłużej
Rozkopane drogi i początek roku szkolnego to przyczyna korków na ulicy 11 Listopada w kierunku centrum. - Nie jest łatwo, bo zielone światło pali się zbyt krótko - mówi Barbara Kalinowska. Urzędnicy zapewniają, że wkrótce sytuacja się poprawi.
na str.8.
2010-09-06 22:20:00
W papierowym wydaniu Kuriera Porannego z 25 czerwca polecamy:
Strasburg uznał, że nasze sądy naruszyły wolność debaty
Trybunał Praw Człowieka przyznał ponad 3 tys. euro byłemu radnemu Knyszyna
na str.1.
Podlascy senatorowie ujawnili, jakie mają majątki
Utrzymują się przede wszystkim z pracy w Senacie
na str.3.
Dzieci w mieście nie muszą się nudzić
Kluby osiedlowe, galerie, teatr lalek, kręgielnia czy Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji - sprawdź, gdzie twoje dziecko może tanio i bezpiecznie spędzić wolny czas.
na str.4.
BOK bez Centrum Zamenhofa
Mamy siódmą samodzielną placówkę kultury w mieście. Od stycznia będzie nią Centrum im. Ludwika Zamenhofa przy ulicy Warszawskiej. Wczoraj przegłosowała to rada miejska. Nie obyło się bez dyskusji.
na str.5.
Odżyje staw na Wygodzie
Teraz staw jest zaniedbany i nawet okoliczni mieszkańcy nie wiedzą, że w ogóle istnieje. Magistrat planuje jego renowację. Chce również uporządkować teren wokół zbiornika. Powstaną ścieżki dla spacerowiczów i zostaną ustawione ławeczki.
na str.6.
Zaoszczędzą na ogrzewaniu
Ocieplenie ścian, wymiana dachów oraz okien - to pilne inwestycje, z którymi szpital w Choroszczy i przychodnia w Łapach nie mogą czekać. Do modernizacji pierwszej placówki dołoży Unia Europejska, ale już druga musi zaciągnąć kredyt.
na str.7.
Taki zakaz można złamać. Kary nie będzie
Na niektórych blokach na osiedlu Białostoczek zawisły tabliczki informujące o zakazie wyprowadzania psów. - To absurd - mówi Wiesław Poznański. - Można komuś kazać sprzątać po psie, ale nie zakazywać wychodzenia z nim na podwórze. Jego opinię potwierdza straż miejska.
na str.8.
2010-06-24 22:20:00
W papierowym wydaniu Kuriera Porannego z 1 czerwca 2010 polecamy
Drogowcy zamykają część białostockiej estakady od strony Antoniuka.
Ruch na wiadukcie w obu kierunkach będzie musiał zmieścić się na jednej jezdni. Nadal nie będzie też można wjechać z ulicy Knyszyńskiej w al. Solidarności.
na stronie 1.
Konflikt przewodniczących
Robert Tyszkiewicz, były szef podlaskiej PO, rozesłał wczoraj do mediów oświadczenie. Twierdzi, że obecny szef regionalnej Platformy - Damian Raczkowski - powiedział nieprawdę w wywiadzie, jaki ukazał się w piątkowym "Porannym". - Nie chcę komentować tego oświadczenia - odpowiada na to Damian Raczkowski.
na stronie 2.
Sejmik nadal chce likwidować pediatrię
Skargi wojewody i związkowców ze szpitala wojewódzkiego w Białymstoku są bezzasadne. Takie stanowisko przegłosowali wczoraj radni sejmiku. Ich odpowiedź trafi teraz do sądu administracyjnego. Ten ma zdecydować, czy likwidacja oddziału dziecięcego przy ul. Wołodyjowskiego nie narusza prawa.
Uczniowie na Wiejskiej
Dziś licealiści i gimnazjaliści z Podlasia wezmą udział w obradach młodzieżowego sejmu.
na stronie 3.
Oskarżony za ucieczkę
29-letni Daniel R. uciekł sprzed prokuratury konwojującym go policjantom. Teraz odpowie za to przed sądem.
na stronie 4.
Oceń białostockich radnych
Wczoraj do południa pierwsze miejsce w naszym rankingu na najlepszego radnego zajmował Marek Chojnowski. Później wyprzedził go Sławomir Nazaruk. I wciąż to się zmienia.
na stronie 5.
2010-05-31 22:20:00