UNIQA ubezpiecza i wspiera mieszkalnictwo od 30 lat

Materiał informacyjny - UNIQA TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ NA ŻYCIE
W tym roku minęło 30 lat, odkąd UNIQA zaczęła dostarczać ochronę ubezpieczeniową na rynku mieszkalnictwa w Polsce. Dziś to piąta co do wielkości grupa ubezpieczeniowa w kraju oraz numer jeden na rynku ubezpieczeń dla sektora mieszkalnictwa w Polsce. Ubezpieczamy większość spółdzielni mieszkaniowych, ok. 66 tys. wspólnot mieszkaniowych oraz ponad pól miliona ich mieszkańców.

Wieloletnia współpraca z sektorem mieszkalnictwem i organizacjami spółdzielczymi, takimi jak Krajowa Rada Spółdzielcza, Związek Rewizyjny Spółdzielni Mieszkaniowych RP, Krajowe i Regionalne Związki Rewizyjne SM, umożliwiły stworzenie produktów ubezpieczeniowych, które zapewniają realną ochronę w zakresie, jakim oczekują spółdzielnie mieszkaniowe, wspólnoty mieszkaniowe oraz ich mieszkańcy. W ciągu tych lat podjęliśmy szereg inicjatyw prewencyjnych i edukacyjnych, dostarczając wiedzę na temat wyzwań i potrzeb tego sektora.

UNIQA posiada wyspecjalizowane struktury sprzedaży, które tworzą eksperci o kompetencjach decyzyjnych do obsługi tylko sektora mieszkalnictwa, a także likwidatorów merytorycznych i technicznych z wieloletnim doświadczeniem, specjalizujących się w szkodach występujących w budynkach wielomieszkaniowych, od prostych szkód zalaniowych po duże szkody pożarowe.

Ryzyka dobrze chronione

Produktem dedykowanym mieszkańcom spółdzielni mieszkaniowych i wspólnot mieszkaniowych jest ubezpieczenie Bezpieczne mieszkanie, znane jako ubezpieczenie mieszkania ze składką płatną miesięcznie. Produkt dostępny jest w spółdzielniach w całym kraju, a obecnie korzysta z niego ponad 500 tys. klientów.

Bezpieczne Mieszkanie to ochrona mieszkania, piwnicy i zgormadzonego w nich mienia, od nagłych nieprzewidzianych zdarzeń, w formule All risk. Ubezpieczenie zapewnia także ochronę w zakresie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. Zabezpiecza więc mieszkańca przed konsekwencjami finansowymi związany mi ze zniszczeniem własności osoby trzeciej lub jej zranienie. W praktyce oznacza to, że nie zapłaci z własnej kieszeni, jeśli szkodę wyrządzi on lub jego bliscy, np. dziecko, mąż czy żona. Suma gwarancyjna to nawet 500 tys. zł

Kolejną zaleta jest bezpłatny pakiet usług assistance, który w Bezpiecznym mieszkaniu gwarantuje organizację pomocy specjalisty, np. ślusarza, hydraulika, elektryka, szklarza lub stolarza, technika do sprzętu RTV i AGD. Pokrywane są nie tylko koszt dojazdu czy robocizny, ale także części zamiennych.

Forma opłacania składki co miesiąc wraz z opłatami za mieszkanie to wygoda dla mieszkańców, a niewielkie miesięczne składki sprawiają, że ochrona ubezpieczeniowa jest dostępna dla każdego. Zawarcie umowy ubezpieczenia jest dobrowolne, natomiast mogą skorzystać z niego jedynie mieszkańcy spółdzielni lub wspólnot mieszkaniowych, które współpracują w zakresie jego obsługi z UNIQA.

Ochrona z pakietem edukacyjnym

Przekazywanie informacji o ubezpieczeniu i warunkach, na jakich można zawrzeć umowę ubezpieczenia, organizowane jest przez UNIQA w formie kampanii edukacyjno-prewencyjnych. W jej trakcie do każdego mieszkańca dostarczony jest komplet materiałów informacyjnych wraz z danymi kontaktowymi do upoważnionych przedstawicieli UNIQA odpowiedzialnych za kontakt z mieszkańcem, wyjaśnienie wszelkich wątpliwości i dopełnianie formalności.

Celem takiego działania nie jest jedynie poinformowanie o możliwości skorzystania z dedykowanej oferty ubezpieczenia UNIQA . Istotne jest także wskazanie mieszkańcom zagrożeń i sytuacji, w wyniku których może dojść do szkody w ich mieszkaniach, uświadamianie ich w zakresie odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone osobom trzecim np. zalanie sąsiada.

Koszty kampanii są w całości finansowane przez UNIQA. Do działań edukacyjno-prewencyjnych w ramach współpracy z daną spółdzielnią należy zaliczyć także cykliczne artykuły zawierające wiedzę ekspercką, publikowane przez UNIQA w prasie wydawanej przez spółdzielnie mieszkaniowe oraz zamieszczane na stronach internetowych.

UNIQA dba także o wiedzę pracowników spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych organizując szkolenia zarówno w siedzibach spółdzielni, jak i szkolenia on-line. To między innymi Akademia Mieszkalnictwa, czyli cykl bezpłatnych szkoleń, które tworzą dedykowany uczestnikom program. Układany jest on zawsze w porozumieniu z klientami, których wskazują.

Katarzyna Jasińska, dyrektor regionu UNIQA dla Mieszkalnictwa

Tu podaj tekst alternatywny

Tu podaj tekst alternatywny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny