ma
Blisko 200 biegaczy wzięło udział w piątej edycji imprezy biegowej Ultra Śledź w Supraślu. Zawodnicy mieli do pokonania 80 kilometrów, a nieliczni śmiałkowie zdecydowali się na udział w Ultra Bladzinie, czyli biegu na dystansie 160 kilometrów.

80 kilometrów, w większości po Puszczy Knyszyńskiej, najszybciej pokonał Artur Jendrych, który ustanowił rekord trasy 7:05,42 godz. Jako drugi dystans ukończył Marcin Kufel (07:15,01), a na trzecim miejscu uplasowali się ex aequo: Adam Szydlik i Andrzej Godlewski (07:38,00).

Wśród pań wygrała Patrycja Bereznowska (08:01,41) przed Anną Karolak (08:23,35) i Hanna Nejfeld (08:53,21).

Na udział w Ultra Bladzinie (160 km) zdecydowało się 30 zawodników. Pierwsze miejsce ex aequo zajęli: Andrzej Mazur i Piotr Sawicki, którym dystans 160 kilometrów zajął 19:11,57 godz. Trzeci przybiegł Mariusz Bartosiński (19:56,31)