Jakub Madej z V LO w Krakowie zajął pierwsze miejsce w Turnieju wiedzy o przedsiębiorczości.

Najwyższe miejsce zapewnił mu pomysł  ”Brand Analytics company” analiza zachowań społecznych w Internecie. Turniej juz po raz trzeci zorganizowały Wyższa Szkoła Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica w Białymstoku oraz Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego. Turniej skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Cel, jaki mu przyświeca  to kształtowanie i promocja postaw przedsiębiorczych wśród uczniów, sprawdzenie wiedzy zarówno teoretycznej, jak i praktycznych umiejętności przydatnych na rynku pracy.

W pierwszym etapie Turnieju, który obejmował rozwiązanie testu wiedzy w drodze on-line uczestniczyło 1385 uczniów z 85 szkół z całej Polski.

W tej części Turnieju wynik zapewniający zakwalifikowanie do drugiego etapu osiągnęło 58 uczniów z 23 szkół. Etap drugi podzielony był na dwie tury: część 1 - rozwiązanie testu wiedzy on-line oraz część 2 - rozmowa kwalifikacyjna z Komisją Turnieju, do której zakwalifikowało się 22 uczniów z 8 szkół z następujących województw: opolskiego, warmińsko – mazurskiego, małopolskiego, dolnośląskiego, podlaskiego, łódzkiego oraz pomorskiego.
 
Rozmowa kwalifikacyjna była ostateczną przepustką do finału "Turnieju wiedzy o przedsiębiorczości - Edycja III", do którego ostatecznie zakwalifikowało się 10 osób z najwyższą liczbą uzyskanych punktów. Finał Turnieju odbył się 17 stycznia 2014 roku, w siedzibie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w Warszawie.

W tym dniu finaliści Turnieju zaprezentowali swojego autorstwa projekty na własną firmę z dowolnej branży i o dowolnym  profilu, mając na uwadze posiadany kapitał początkowy 50 000 zł.

Zwycięzcy Turnieju Wiedzy o Przedsiębiorczości otrzymali ufundowane przez Rektora Wyższej Szkoły Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica w Białymstoku - indeksy na dowolny kierunek studiów licencjackich oferowany przez WSAP oraz nagrody specjalne (wysokiej klasy sprzęt elektroniczny) ufundowany przez Podlaską Fundację Rozwoju Regionalnego oraz upominki od Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

W skład Komisji Finałowej Turnieju weszli: wiceprezes PARP Dariusz Dębek, prezes PFRR Andrzej Parafiniuk, prorektor WSAP Mariusz Citkowski, analityk Biznesowo-finansowy Grzegorz Kolosa

Zwycięzcy:

III miejsce

Norbert Wojciechowski – Katolickie LO w Piszu

Pomysł na biznes: „Learn 2 Play” (e-sport - gry on-line, nauka, trening, turnieje)

Nagrody:

- rok bezpłatnych studiów na WSAP

- czytnik e-booków KINDLE

- dysk zewnętrzny

- gadżety PFRR i PARP i WSAP

 

II miejsce

Michał Kulbacki – Publiczne LO nr 2 w Opolu

Pomysł: „Now or Never” Internetowa sprzedaż ubrań i kreacja mody

Nagrody

- 2 lata bezpłatnych studiów na WSAP

- tablet Samsung TAB 3

- dysk zewnętrzny

- gadżety PFRR,  PARP i WSAP

I miejsce

Jakub Madej - V LO w Krakowie

Pomysł: ”Brand Analytics company” analiza zachowań społecznych w Internecie

Nagrody

- 3 lata bezpłatnych studiów na WSAP

- konsola do gier XBOX 360 z grami

- dysk zewnętrzny

- gadżety PFRR,  PARP i WSAP

Na czwartym miejscu znalazła się  Marta Łaszkiewicz z  CKU w Białymstoku (za  torty domowej produkcji na bazie śmietany). 

Tegoroczna edycja Turnieju wiedzy o przedsiębiorczości realizowana była pod patronatem honorowym Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.”