Turniej Masters w judo. Angelika Szymańska na podium w Jerozolimie

Mateusz Ptaszyński
Angelika Szymańska zajęła trzecie miejsce w kategorii 63 kg w turnieju Masters w judo, który do czwartku rozgrywany jest w Jerozolimie. To zawody zaliczane do kwalifikacji olimpijskich – wysoko punktowane i premiowane.

23-letnia zawodniczka MKS Olimpijczyk Włocławek w pierwszej rundzie przez ippon pokonała reprezentantkę Izraela Inbal Shemesh, a następnie przez waza-ari wygrała z brązową medalistką igrzysk w Pekinie Brazylijką Ketlyn Quadrosą. W ćwierćfinale Polka nie sprostała mistrzyni Europy w tej wadze Laurze Fazliu z Kosowa, przegrywając przez ippon.

Jak się okazało, to była jedyna tego dnia porażka Szymańskiej. W repesażu pokonała bowiem przez ippon trzecią w ubiegłorocznych igrzyskach w Tokio Kanadyjkę Catherine Beauchemin-Pinard, a w walce o miejsce na podium, również przez ippon, pokonała Wenezuelkę Anriquelis Barrios.

Trzecie miejsce w zawodach Masters federacja światowa i organizatorzy wycenili na 2000 euro - 1600 dla zawodnika i 400 dla trenera.(PAP)